pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • 4 października 2019
  • wyświetleń: 2270

Żółte Pola Nadziei po raz trzeci w Warszowicach

Za nami:

W piątek, 4 października zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji akcji Pola Nadziei. Tym razem uzupełnimy o nowe cebulki żonkili pole przy Centrum Przyjaznym Rodzinie w Warszowicach (ul. Kościelna).

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00. Jak co roku w akcji wezmą udział uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki, wolontariusze, włodarze gminy oraz zaproszeni goście. Tego dnia odbędzie się również kwesta na rzecz hospicjum w Żorach. Organizatorzy zachęcają również wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w sadzeniu cebulek żonkili, które wiosną ukwiecą gminę.

"Pola Nadziei" to coroczna kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Na jesień sadzone są cebulki żonkili rozkwitających wiosną. Z tej okazji zbierane są datki na rzecz hospicjów. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie jako pierwsze zbierało w ten sposób fundusze na rzecz opieki dla ludzi terminalnie chorych. Od 2003 roku w akcję włączają się inne miasta i hospicja, aby szerzyć ideę pomocy ludziom cierpiącym. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.