pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 1688

Najpopularniejsze mity na temat soczewek kontaktowych

Materiał partnera:

Wokół tematu soczewek kontaktowych krąży wiele mitów. Dziś przedstawimy te najchętniej powtarzane - ale tylko po to, aby skutecznie się z nimi rozprawić. Zaczynamy!

mity na temat soczewek kontaktowych


Mit numer 1: soczewki potrafią przykleić się do okaWśród najpopularniejszych mitów powtarzanych na temat soczewek jest ten mówiący o ryzyku przyklejenia się soczewki do oka. Zakładając, że użytkownik prawidłowo pielęgnuje swoje szkła kontaktowe, a także zdejmuje je na noc, można bez wahania stwierdzić, że sytuacja ta jest niemożliwa.

Mit numer 2: soczewki mogą przesunąć się na tył gałki ocznejBrzmi to przerażająco i jest niemożliwe. Przesunięcie soczewki na tył gałki ocznej uniemożliwia budowa oka, więc nie musisz obawiać się tego typu sytuacji.

Mit numer 3: soczewki źle wpływają na zdrowie oczuPrzy założeniu, że regularnie pielęgnujesz swoje soczewki oraz dbasz o ich regularną zmianę, nie powinieneś mieć powodów do obaw. Soczewki są wyrobem medycznym, wykonanym z nowoczesnych i w pełni bezpiecznych materiałów.

Mit numer 4: soczewki mogą wypaść z oczuSoczewki są tak zaprojektowane i wykonane, aby idealnie przylegały do ludzkiego oka. Jeżeli lekarz optyk dobierze soczewki do konkretnego pacjenta, nie ma możliwości, aby samoistnie wypadły z oczu.

Mit numer 5: soczewki wymagają czasochłonnej pielęgnacjiZ uwagi na bezpośrednie stykanie soczewki i powierzchni oka szkła kontaktowe faktycznie wymagają starannej pielęgnacji. Warto regularnie zmieniać soczewki, a w przypadku jednodniowych - dokładnie czyścić je przed umieszczeniem w pojemniku z płynem. Nie są to jednak czynności czasochłonne - zajmują około minutę przed snem. Nie jest to wiele, biorąc pod uwagę całodzienny komfort i wygodę, jaką dają. Szczegóły dotyczące regularnego wymieniania soczewek znajdziesz na portalu https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/warto-regularnie-wymieniac-soczewki/.

Mit numer 6: soczewek nie mogą nosić dzieci i osoby starszeSoczewki kontaktowe są rozwiązaniem dla osób w każdym wieku - oczywiście pod warunkiem, że dany użytkownik będzie dbać o ich należytą pielęgnację. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Mit numer 7: oko z soczewką kontaktową gorzej oddychaNowoczesne, ultracienkie soczewki są wykonane z oddychających materiałów, więc nie masz się czego obawiać. Dla wyjątkowo wrażliwych oczu lekarze zalecają soczewki jednodniowe, które zazwyczaj są nieco cieńsze niż soczewki miesięczne. Ważne informacje na temat soczewek znajdziesz na ich opakowaniu. W celu uzyskania porad zajrzyj też na stronę https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/wazne-informacje-pudelku-soczewek/.

Mit numer 8: soczewek nie powinny stosować osoby, które używają okularów wyłącznie do czytaniaSoczewki kontaktowe są pomocne w przypadku osób o różnych potrzebach - nie tylko prowadzących auta, ale także tych, które mają problemy z ostrością widzenia podczas czytania - z kartki, ekranu komputera czy smartfona. Wystarczy udać się do lekarza okulisty i przedstawić problem, a on z pewnością dobierze optymalne rozwiązanie.