Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 7500

XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli w Pszczynie

W dniu 28 września w Pszczynie odbył się XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli w którym uczestniczyli nauczyciele z całej Polski.

XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli w Pszczynie - 28.09.2019 · fot. Mirosław Kozik, ZNP Pszczyna


Pierwszy Zlot odbył się w 2005 roku w Przyrowie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że stanie się cykliczną imprezą i przetrwa 15 edycji. Początkowo Zlot miał charakter imprezy okręgowej. Z biegiem czasu został wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych ZNP.

Na jubileuszowy - XV Zlot do Pszczyny przybyli: prezes ZNP Sławomir Broniarz, wiceprezes ZG ZNP Krzysztof Baszczyński, prezes Okręgu Śląskiego ZNP Jadwiga Aleksandra Rezler, prof. zw. dr hab. Krystian Roleder. Wśród gości znaleźli się również członkowie sekretariatu ZOŚ ZNP, członkowie ZOŚ, prezesi okręgów ZNP, naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego oraz władze samorządowe reprezentowane przez zastępcę burmistrza Pszczyny dr. Babarę Sopot-Zembok oraz wicestarostę pana Damiana Cieszewskiego.

Organizatorami XV Zlotu byli: Zarząd Oddziału ZNP w Pszczynie z szefową Oddziału Aliną Michalak oraz Oddziałowy i Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela z Przewodniczącym Mirosławem Kozikiem.

XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli składał się z trzech części. Część konferencyjna odbyła się w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie i przebiegała pod hasłem "Szkoła po reformie-kataklizm czy dobra zmiana?". Oprócz przybyłych gości swoimi refleksjami na temat wdrożonej reformy podzielili się również Zastępca Burmistrza Pszczyny dr Barbara Sopot - Zembok, Wicestarosta Pszczyński Damian Cieszewski, przedstawiciel Oddziałowego KMN Damian Jabłeka i Przewodniczący Okręgowego KMN Mirosław Kozik.

Zlot tradycyjnie zakończył się przyjęciem PRZESŁANIA ZLOTU - szukając odpowiedzi na postawiony temat: co po reformie, co po strajku ZNP, i jaki ma być nasz Związek widziany oczami młodych nauczycieli.

Organizacja Zlotu umożliwiła wymianę doświadczeń między Klubami Młodego Nauczyciela z 33 Oddziałów ZNP i 6 Okręgów oraz skorzystanie z konsultacji prawnych prowadzonych przez mec. Tomasza Kędrę - prawnika Okręgu Śląskiego ZNP.

Po zakończeniu części konferencyjnej uczestnicy Zlotu zwiedzili Skansen-Zagrodę Wsi Pszczyńskiej oraz Pokazową Zagrodę Żubrów. Kolejnym elementem Zlotu była część integracyjna na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące gdzie uczestnicy mieli możliwość skorzystania z rejsu żaglówką, motorówką i spędzić miło czas przy wspólnym grillu.

źródło: ZNP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.