pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 października 2019
  • wyświetleń: 13321

Edyta Czernecka w gronie najlepszych absolwentów "Chrobrego"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Edyta Czernecka dołączyła do grona wyjątkowo uzdolnionych absolwentów LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, którzy otrzymali "Nagrodę im. prof. Stanisława Ciska".

Nagroda prof. Ciska dla Edyty Czerneckiej - 10.2019 · fot. Powiat


- Edyta Czernecka jest tegoroczną absolwentką naszego liceum ze średnią 5,33. Uzyskała tytuł najlepszego absolwenta liceum w roku szkolnym 2018/19. Zresztą od pierwszej klasy osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, którym w większości towarzyszyła 100% frekwencja - mówiła Renata Dyrda, dyrektor LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, podczas uroczystości wręczenia "Nagrody im. prof. Stanisława Ciska". - Bardzo wysokie wyniki osiągnęła także na maturze, a zdawała aż osiem egzaminów, w tym rozszerzenia z matematyki i języka polskiego. Jest więc całościowo dobrze przygotowana do dalszej edukacji. Zawsze łączyła pracowitość i sumienność z wrażliwością na potrzeby innych - dodała.

Stanisław Cisek był nauczycielem matematyki w "Chrobrym". Starał się kształcić ludzi światłych o wysokiej kulturze i etyce, dumnych ze swego polskiego pochodzenia. By dopomóc w spełnieniu się tego marzenia, jego rodzina z synem Andrzejem na czele utworzyła fundację, która począwszy od roku szkolnego 2015/2016 roku przyznaje doroczną "Nagrodę im. profesora Stanisława Ciska" w wysokości 5 tys. zł dla odznaczającego się tymi zaletami absolwenta liceum. Ponadto warunkiem otrzymania nagrody są wysokie wyniki w nauce oraz wysokie wyniki z egzaminu maturalnego.

- To dla mnie honor wręczać nagrodę mojego ojca. Jestem pewien, że on sam byłby szczęśliwy, że taka wyjątkowa młodzież kształci się w tej szkole - mówił Andrzej Cisek, fundator "Nagrody im. prof.
Stanisława Ciska".

BM, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj