pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 września 2019
  • 26 września 2019
  • wyświetleń: 4339

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Pastuszką w czytelni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o 17.30 do czytelni na spotkanie autorskie ze Sławomirem Pastuszką - doktorantem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, autorem wielu książek o kulturze żydowskiej oraz współorganizatorem Spotkań z Kulturą Żydowską w Pszczynie. Wstęp wolny.

Sławomir Pastuszka
Sławomir Pastuszka · fot. M-PBP Pszczyna


W tym roku Urząd Miejski w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury wydały kolejną książkę o tematyce żydowskiej. Powstały one dzięki odkryciu losów kolejnego człowieka urodzonego w Pszczynie i opatrzone zostały ciekawym komentarzem pana Pastuszki. Na spotkaniu będzie można posłuchać historii o spotkaniach z rodziną bohatera oraz o tym, jak doszło do powstania książki.

Książka będzie także dostępne podczas spotkania. Środki pozyskane z jej dystrybucji przeznaczone zostaną na dalsze prace porządkowe i remontowe na pszczyńskim kirkucie.

Zapraszamy na opowieści przy kawie do czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie (wejście bezpośrednio z ul. Piastowskiej 1).

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

new / pless.pl, źródło: MPBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj