Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 września 2019
  • wyświetleń: 6442

[WIDEO] Chór dziecięcy z Radostowic zaśpiewał z Czesławem Mozilem

Chóru dziecięcy Piano-Forte z Radostowic miał okazję zaśpiewać ze znanym polskim artystą Czesławem Mozilem. Wspólne śpiewanie związane było z uroczystym koncertem, który odbył się 14 sierpnia w Mysłowicach.Tego dnia obchodziliśmy setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. Wydarzenie historyczno-muzyczne pt. "Zaczęło się w Mysłowicach" objęło rekonstrukcję walk i część artystyczną, czyli koncert, podczas którego wystąpili znani artyści. Jednym z zaproszonych był Czesław Mozil, który wystąpił wraz z Orkiestrą smyczkową PSM "Śląskie Smyki" pod batutą Alicji Pacześniak-Słoty z Tarnowskich Gór i chórem dziecięcym "Piano-Forte" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach. Występ obejmował trzy piosenki, w tym jedną z okresu powstania i dwie dowolne.

Czesław Mozil z muzykami wykonał "Grywom na harmonii" - w aranżacji Mirosława Lachowskiego oraz "Postój zimowy" i "Pożegnanie Małego Wojownika". Przygotowania do koncertu trwały już od początku wakacji. Chórzyści spotykali się co tydzień by ćwiczyć utwory. Przed samym występem w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyły się też dwie próby z Czesławem Mozilem i "Śląskimi Smykami".

Chór dziecięcy z Radostowic zaśpiewał z Czesławem Mozilem · fot. POPP


Uczniowie wspominają okres przygotowań jako dosyć męczący, ale i wyjątkowo owocny. Jednakże było warto: występ wypadł znakomicie! W oczekiwaniu na wejście na scenę udało się również spotkać kilku wybitnych śląskich aktorów i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

W podziękowaniu za wspaniałą współpracę Czesław Mozil zaprosił dzieci z chóru Piano-Forte oraz "Śląskie Smyki" do Energylandii.

Dyrygentem chóru jest Katarzyna Machnik, a akompaniatorem i aranżerem utworów Mirosław Lachowski - nauczyciele w POPP.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.