pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2019
  • 25 września 2019
  • wyświetleń: 23112

Zmarł Józef Tetla, były starosta pszczyński

W środę, 25 września odbył się pogrzeb Józefa Tetli. Msza św. żałobna odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie. Po niej nastąpiło odprowadzenie Zmarłego na cmentarz św. Jadwigi w Pszczynie. Były starosta pszczyński zmarł w sobotę, 21 września.

Józef Tetla
Zmarł Józef Tetla, wieloletni starosta pszczyński.


Józef Tetla urodził się w 1941 roku. Był absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie. Całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy na rzecz ziemi pszczyńskiej. Przez kilkanaście lat kierował wydziałem rolnictwa w Pszczynie, był pierwszym kierownikiem pszczyńskiego KRUS-u. Po wyborach w 1998 roku, w pierwszej kadencji funkcjonowania powiatów został wicestarostą pszczyńskim, a przez dwie kolejne kadencje — w latach 2002-2010 był starostą pszczyńskim. W czwartej kadencji powiatu był radnym powiatowym. Miłośnik sportu, zwłaszcza tenisa. Przez wiele lat był także prezesem siatkarskiego PLKS-u Pszczyna. Założyciel Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

Jako starosta pszczyński miał olbrzymi wkład w rozwój powiatu pszczyńskiego oraz krzewienie idei samorządności, realizował proces budowy silnego powiatu poprzez nawiązywanie współpracy z gminami. Rozpoczął wiele inicjatyw, które kontynuowane są do dziś.

Jego serdeczność, otwartość i umiejętność zjednywania sobie ludzi czyniły z Niego osobę niezwykle lubianą i szanowaną.

Józef Tetla zmarł 21 września. Na parterze Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystawiona została księga kondolencyjna, poświęcona Jego pamięci. Wpisów dokonywać można w godzinach pracy urzędu (w poniedziałek do godz. 17.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 oraz w piątek od 7.30 do 14.00). Księga kondolencyjna wystawiona została także w holu Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

księga kondolencyjna poświęcona pamięci Józefa Tet
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Józefa Tetli w Starostwie Powiatowym. · fot. Powiat


Józef Tetla, księga, kondolencje, kondolencyjna
Księga kondolencyjna poświęcona pamięci Józefa Tetli w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.