pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 września 2019
  • wyświetleń: 5899

Radni zasilili skład gminnego zespołu ds. ochrony zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Podczas ostatniej sesji burmistrz Dariusz Skrobol zwrócił się do radnych z prośbą , aby skład zespołu do spraw opracowania informacji o stanie ochrony zdrowia w gminie Pszczyna zasilili reprezentanci Rady Miejskiej.

zespół
Radni zasilili skład gminnego zespołu ds. ochrony zdrowia. · fot. UM Pszczyna


Tak też się stało. Siedmioosobowy zespół w składzie: przewodniczący: Barbara Sopot - Zembok - zastępca burmistrza Pszczyny, zastępca przewodniczącego - Urszula Piesiur - sekretarz Gminy, a także Artur Krawczyk - skarbnik Gminy, Jarosław Wieczorek - radca prawny, Urszula Szypuła - dyrektor Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego, Łucja Foltyn - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej oraz Sonia Marekwia - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie, został poszerzony o czterech radnych. Na udział w pracach zespołu zgodę wyrazili: Marcelina Leki, Arkadiusz Gardiasz, Marcela Kanafek-Lewandowska oraz Jacek Kubis.

Zadaniem zespołu do spraw opracowania informacji o stanie ochrony zdrowia w gminie Pszczyna jest m.in. analiza możliwości partycypacji w kosztach utrzymania Szpitala Powiatowego. Niezbędna będzie również weryfikacja projektów zdrowotnych i zadań związanych z ochroną zdrowia, które obecnie realizuje gmina Pszczyna. Z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 1,7 mln zł.

Po wstępnej analizie dokumentacji przesłanej przez Starostwo Powiatowe, które jest placówką prowadzącą Szpital Powiatowy, pojawiły się sygnały, że zespół zwróci się o uzupełnienie nadesłanych danych. Z dokumentacją muszą się także zapoznać nowi członkowie zespołu.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj