pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2019
  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 2187

W niedzielę darmowa godzina jazdy na gminnych rowerach

Za nami:

Z okazji Dnia Bez Samochodu w niedzielę, 22 września w ramach samoobsługowej wypożyczalni rowerów będzie można przez godzinę jeździć za darmo.

Goczałkowicki Rower
W niedzielę darmowa godzina jazdy na gminnych rowerach · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Dzień Bez Samochodu w tym roku przypada w niedzielę, 22 września. Jest kulminacyjnym momentem trwającej od poniedziałku XVIII edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Operator systemów rowerowych Nextbike Polska wprowadza preferencyjny cennik, który będzie obowiązywał w najbliższą niedzielę.

Od północy w sobotę do godz. 23:59 w niedzielę bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wypożyczenia. Zamiast bezpłatnych pierwszych 30 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez pierwszą godzinę. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem, nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji. Po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

- Cieszę się, że wypożyczalnia rowerów sprawdza się w naszej gminie. Coraz więcej więcej mieszkańców rejestruje się w systemie - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Samoobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich przy współpracy gmin Goczałkowice-Zdrój i Pszczyna obejmuje 6 stacji na terenie gminy Pszczyna oraz dwie w Goczałkowicach - przy koronie zapory oraz przy Starym Dworcu. W każdej ze stacji znajduje się po 10 jednośladów.

- Cieszy nas, że możemy być częścią nurtu kształtującego wzorcowe zachowania proekologiczne. W 2019 roku z rowerów publicznych Nextbike korzysta już ponad 2,3 miliona Polaków. W tym sezonie odnotowaliśmy już ponad 12 mln wypożyczeń. Sieć rowerowa Nextbike nieustannie się rozwija udostępniając jednoślady w kolejnych miastach - mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska. - Zachęcamy do ekologicznego sposobu przemieszczania się po mieście - rower to zdecydowanie najlepszy sposób na podróżowanie neutralne dla klimatu i korzystne dla zdrowia - dodaje Aleksandra Myczkowska-Utrata.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.