Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 września 2019
  • wyświetleń: 1211

Portal TravelDeal oferuje już wycieczki na Wakacje 2020

Materiał partnera:

Wakacje zagraniczne? Kiedyś było to niewyobrażalne i prawie niewykonalne dla większości mieszkańców naszego kraju. Kojarzyło nam się to z bogactwem, nieosiągalnymi marzeniami, które tylko nieliczni mogli spełniać. Ludzie bali się nieznanego i tajemniczego. Lot samolotem kojarzył się z niewyobrażalnym stresem, oczami wyobraźni widziano katastrofę lotniczą lub napad terrorystyczny pośrodku oceanu. Sporym problemem była też bariera językowa oraz granice, które nie dla każdego były otwarte w prosty i przyjemny sposób.

Z biegiem lat wszystko powoli ewoluuje i coraz więcej osób stawia na wakacje zagranicą. Spowodowane jest to głównie "pewną pogodą", która w przypadku polskiego Morza Bałtyckiego pozostawia sporo do życzenia. Ceny nad polskim morzem również są dość wygórowane i nie każdy chce tylko z sentymentu do naszego kraju spędzić wakacje nad wietrznym morzem i zimną wodą niezachęcającą do kąpieli wodnych. Nie ma się co dziwić, że Polacy wolą jechać i zapłacić za pewną pogodę i ciepłą, czystą wodę. 

W okresie ostatnich kilku lat zaczęto odnotowywać spory wzrost sprzedaży wycieczek. Polacy najczęściej wybierali kraje europejskie takie jak: Grecja, Bułgaria, Chorwacja ze względu na cenę oraz lokalizację w Europie. Kierunki te są bardzo oblegane i popularne szczególnie w okresie urlopowym przypadającym w Polsce na okres od czerwca do września. Temperatury z tych rejonach są przyjemne, klimat jest umiarkowany, ale cieplejszy od naszego a jedzenie podobne do naszego.

Linkhouse


Trochę droższymi kierunkami europejskimi, ale również dość często wybieranymi są Hiszpania i Włochy. Z bardziej egzotycznych krajów wybierane były najczęściej Turcja, Tunezja oraz Egipt. Te kierunki nie dla każdego wydają się bezpieczne ze względu na duże bariery kulturowe, inny klimat oraz jedzenie, które może mieć wpływ na nasz żołądek, powodując wirusy i zatrucia pokarmowe. Z upływem każdego roku biura turystyczne zaczęły odnotowywać coraz większą sprzedaż, ale w tym roku padł rekord. Prawie wszystkie wycieczki zostały wyprzedane za dużo wyższe ceny niż w latach ubiegłych. Stało się tak z kilku powodów. Polacy znają coraz więcej języków obcych, więc bariera językowa znacznie się zmniejszyła. Nawet jeśli jesteśmy w kraju, w którym językiem do porozumiewania jest inny niż znany, pomocne stają się translatory, które w prosty sposób przetłumaczą nam potrzebne słowa. Najbardziej oblegane przez Polaków kraje i hotele mogą się pochwalić posiadaniem "podpisów dań, lokalizacji itp" w języku polskim co również wpływa na wybór wycieczki lub polecenie jej swojej rodzinie i przyjaciołom. Biura turystyczne dbają, aby rezydenci w hotelach byli pomocni i dzięki temu rodacy zdobywają coraz więcej odwagi i śmiałości do podróżowania w nieznane. 

Kilka lat temu dużym stresem spowodowanym do omijania krajów takich jak Turcja, Egipt czy Tunezja były zwiększone ataki terrorystyczne. Z biegiem lat bezpieczeństwo jest na dużo większym poziomie i nie ma prawie żadnego zagrożenia terrorystycznego. Kurorty są bardzo dobrze strzeżone, monitorowane i bardzo ciężko byłoby się dostać do środka komuś z zewnątrz. Na lotniskach również zwiększono ochronę, która również wpływa na komfort podróżowania. Kolejnym powodem, dzięki któremu sprzedaż wycieczek zagranicznych wzrosła jest znaczna poprawa sytuacja finansowa i ekonomiczna Polaków. Zarabiamy coraz więcej, rząd wprowadza świadczenia, które poprawiają nasz budżet. Często środki te przeznaczane są na wakacje z dziećmi, o których jeszcze kilka lat temu rodziny, zwłaszcza wielodzietne mogły tylko pomarzyć. Rodzice chcą dbać, aby ich dzieci poznawały świat i z chęcią obcowały z innymi kulturami, nie bały się tak jak oni nieznanego, jak oni kilka lat wcześniej. Ludzie bogacą się i powoli dorównują innym krajom europejskim, które już od wielu lat mogły pozwolić sobie na europejskie podróże. Na przestrzeni ostatnich lat biura turystyczne działały trochę inaczej, niż było to w tym roku. Potencjalni klienci mogli sobie czekać na "last minute" i w kilka dni przed urlopem zakupić tanią wycieczkę z bogatą opcją wyżywienia i atrakcji hotelowej w bardzo niskich cenach. W tym roku sytuacja dynamicznie się zmieniła i kilka dni przed wylotem ceny, zamiast maleć jak było do tej pory pną się do góry. Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże, więc ludzie zaczęli rezerwować już wycieczki na przyszły rok. Bardzo atrakcyjne są oferty na kolejny sezon 2020. Biura podróży oferują "tańsze ceny" na kolejny rok i dużo osób decyduje się na zakup wyjazdu już teraz. Najbardziej popularnymi i wybieranymi kierunkami jest: Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Włochy i Turcja. Trochę mniejszym zainteresowaniem, ale dużo większym niż kilka lat temu cieszą się Egipt oraz Tunezja. 

Klienci coraz bardziej otwierają się na egzotyczne kultury, chcą wyjechać dalej niż do Europy, posmakować innych dań i na własne oczy zobaczyć tamtejsze atrakcje. Również wzrost wycieczek nastąpił do jeszcze bardziej oddalonych regionów świata takich jak: Malediwy, Seszele, Bali, Wyspy Kanaryjskie itp. Kilka lat temu były one dużo droższe i mawiano o nich "wakacje marzeń". W chwili obecnej nie jest trudno odłożyć na wakacyjny wyjazd i spędzić urlop z rodziną zagranicą. Wyrobienie paszportu, który jest potrzebny w niektórych rejonach, nie jest już trudnym wyczynem i każdy może go mieć. Polacy w przyszłym roku rekordowo będą wyjeżdżać na zagraniczne wycieczki i zapewne ten wzrost utrzyma się przez kilka następnych lat. Polskie kurorty w szczególności położone nad morzem mogą ponieść poważne straty i stracić nawet stałych klientów, którzy od wielu lat u nich wypoczywali. Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że Polacy wyjeżdżają coraz więcej i to nie tylko do Europy, ale otwierają się na nowe kultury i zwyczaje. Skutkuje to wzrostem cen last minute, których jest bardzo mała ilość. Coraz więcej osób rezerwuje wakacje na przyszły sezon, aby mieć z czego wybierać. Rok 2020 będzie rekordowym rokiem w turystyce zagranicznej.

Wszystkie oferty na Wakacje 2020 znajdziecie w portalu TravelDeal