pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 5146

Burmistrz powołał specjalny zespół ds. ochrony zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W piątek 13 września burmistrz Dariusz Skrobol powołał specjalny zespół do spraw opracowania informacji o stanie ochrony zdrowia w gminie Pszczyna. Trzy dni później odbyło się już pierwsze posiedzenie.

Burmistrz powołał specjalny zespół ochrona zdrowia
Burmistrz powołał specjalny zespół ds. ochrony zdrowia. · fot. UM Pszczyna


W skład Zespołu wchodzą: przewodniczący: Barbara Sopot-Zembok - zastępca burmistrza Pszczyny, zastępca przewodniczącego - Urszula Piesiur - sekretarz Gminy, a także Artur Krawczyk - skarbnik Gminy, Jarosław Wieczorek - radca prawny, Urszula Szypuła - dyrektor Pszczyńskiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego, Łucja Foltyn - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej oraz Sonia Marekwia - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 16 września uczestniczył również przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka. Burmistrz zaproponował, żeby do udziału w obradach zaprosić przedstawicieli Rady Miejskiej, których nie może powołać zarządzeniem.

- W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami debaty dotyczącej ochrony zdrowia i jego finansowania. Otrzymaliśmy propozycję, aby partycypować w kosztach utrzymania Szpitala Powiatowego. Wobec tego, że Gmina utrzymuje Pszczyński Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny, który jest Samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej, a także realizuje wiele programów zdrowotnych na kwotę ponad 1,7 mln zł rocznie, musimy dokonać dogłębnej analizy. Tak, aby określić nasze możliwości finansowe. Tym bardziej, że mamy zaplanowanych wiele zadań w zakresie oświaty, inwestycji, modernizacji dróg, które są zadaniami własnymi, a generują potężne koszty - informuje burmistrz Dariusz Skrobol

Po wstępnej analizie dokumentacji przesłanej przez Starostwo Powiatowe, które jest placówką prowadzącą Szpital Powiatowy, członkowie zespołu wskazali brak wielu istotnych informacji dotyczących m.in. kosztów, etatów pracowniczych oraz szczegółów kontraktu. Dlatego w najbliższym czasie do Starosty Pszczyńskiego zostanie wysłane pismo z prośbą o uzupełnienie informacji.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj