pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 3406

Gmina otrzymała ponad 1 mln zł dotacji na Lipową i Piaskową

Mieszkańcy ulic Lipowej w Łące oraz ul. Piaskowej w Pszczynie mają powody do radości. Gmina Pszczyna pozyskała ponad milion złotych dofinansowania do przebudowy tych dróg. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych województwa śląskiego.

Gmina Pszczyna pozyskała ponad milion złotych dofi
Gmina Pszczyna pozyskała ponad milion złotych dofinansowania do przebudowy ul. Lipowej i Piaskowej · fot. UM Pszczyna


- Wielokrotnie powtarzam, że staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne wszędzie, gdzie jest to możliwe. To ogromne odciążenie dla naszego budżetu, a każda oszczędność pozwala planować kolejne inwestycje - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace na ul. Lipowej w Łące. Zakończono już postępowanie przetargowe. Na przebudowę drogi Urząd Miejski przeznaczy 1 020 639 zł. Przekazano już plac budowy. Obecnie ul. Lipowa to droga gminna o długości ok. 241 mb. Droga posiada jezdnię utwardzoną kamieniem o szerokości od 3 do 5 metrów.

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie ul. Piaskowej wszczęta zostanie procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy na przebudowę drogi.

Inwestycja obejmuje m. in. roboty ziemne, budowę odwodnienia drogi, wykonanie warstw podbudowy i nawierzchni jezdni, roboty wykończeniowe wraz z organizacją ruchu.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.