pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2019
  • wyświetleń: 3286

Policjanci zanotowali 40 wykroczeń wobec pieszych

Kilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas wczorajszej akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Były to działania, w trakcie których policjanci szczególną uwagę skupili na pieszych i rowerzystach oraz kierowcach popełniających wobec nich wykroczenia.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonych. Tym razem jednak, to nie piesi bagatelizowali przepisy, lecz kierowcy nie dbali o ich bezpieczeństwo. Zmotoryzowani uczestnicy ruchu zostali ukarani mandatami między innymi za parkowanie samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców.

Podczas działań policjanci zanotowali w sumie 40 wykroczeń, których kierowcy dopuścili się wobec pieszych.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.