Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 września 2019
  • wyświetleń: 1630

Warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

Jak być samodzielnym pomimo niepełnosprawności wzroku i słuchu? Jak bezpiecznie funkcjonować w przestrzeni publicznej? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy spotkania, które odbędzie się w poniedziałek, 23 września w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

transgresja
Krzysztof Wostal z Fundacji Transgresja omówi m.in. metody korzystania z istniejących udogodnień w przestrzeni publicznej · fot. Fundacja Transgresja


Krzysztof Wostal oraz Agnieszka Majnusz, przedstawiciele Fundacji Transgresja, opowiedzą o rozwiązaniach dla osób z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu, które pomagają zwiększyć poziom samodzielności tychże osób w przestrzeni publicznej i w życiu codziennym.

Warsztaty skierowane są do osób niewidomych i niedowidzących oraz niesłyszących i niedosłyszących oraz ich opiekunów. Podczas spotkania będą prezentowane i rozwijane między innymi techniki poruszania się z białą laską lub przewodnikiem, umiejętność komunikowania się z użyciem pętli indukcyjnej lub systemu FM, sposoby korzystania z aplikacji na smartfony, metody korzystania z już istniejących udogodnień w przestrzeni publicznej. Zostaną również poruszone zagadnienia z zakresu wsparcia rodziny w życiu człowieka z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu. Będzie można zadawać pytania, a odpowiedzi - mamy nadzieję, rozwieją wiele wątpliwości na temat bezpiecznego i samodzielnego życia osób z niepełnosprawnością sensoryczną.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Fundację Transgresja projektu "Pomoc to moc". Patronat nad wydarzeniem objęła starosta pszczyńska, Barbara Bandoła.

Termin spotkania: 23 września 2019 r., godzina 15.00
Miejsce spotkania: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, sala sesyjna, I piętro, pokój nr 44.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.