pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 września 2019
  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 26485

CBŚP w Zakładach Mięsnych Kania. Zatrzymano byłego prezesa spółki!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj

Centralne Biuro Śledcze Policji wkroczyło w weekend do Zakładów Mięsnych Kania. Informację taką podał "Puls Biznesu". W poniedziałek naszej redakcji udało się potwierdzić, że zatrzymany został były prezes spółki, a obecnie jej wiceprezes. Od piątku zarząd nad spółką sprawuje nadzorca sądowy.

Grzegorz M. (wiceprezes Zakładów Mięsnych) miał zostać zatrzymany w sobotę rano, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Centralne Biuro Śledcze Policji i prokuratura nie potwierdziły tej informacji, lecz naszej redakcji udało się dotrzeć do źródeł zbliżonych do oficjalnych, które zapewniły nas, że taka sytuacja miała miejsce.

Dzień wcześniej, w efekcie postanowienia sądu, zarząd nad spółką został powierzony nadzorcy sądowemu, który stał się jednocześnie zarządcą sądowym.

W raporcie bieżącym na stronie ZM Kania opublikowano informację, z której wynika, iż w ramach toczącego się postępowania restrukturyzacyjnego Spółki, na wniosek Rady Wierzycieli ustanowionej w ramach przyspieszonego postępowania układowego, Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach w dniu 6 września wydał postanowienie o uchyleniu zarządu własnego Spółki oraz wyznaczył na podstawie art. 239 ust. 2 Prawa Restrukturyzacyjnego zarządcę w osobie Mirosława Możdżenia. Wskutek niniejszego postanowienia, które jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania, zarząd Spółki utracił uprawnienia do zaciągania zobowiązań i rozporządzania majątkiem Spółki. Od dnia 6 września 2019 roku Zarządca obejmuje zarząd masą układową Spółką.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zakłady Mięsne Henryk Kania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zakłady Mięsne Henryk Kania" podaj