pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2019
  • wyświetleń: 3040

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie działa już nowa winda

Od czwartku w Urzędzie Miejskim w Pszczynie działa nowa winda, która znacznie ułatwi poruszanie się po budynku.

Nowa winda w Urzędzie Miejskim - 5.09.2019 · fot. UM Pszczyna


- Zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnej windy ponieważ mieliśmy poważne problemy z konserwacją i utrzymaniem starej. Robimy wszystko, żeby placówka była dostępna dla osób niepełnosprawnych. Ze względu na zabytkowy charakter i wymogi konserwatorskie nie da się całkowicie przebudować budynku. Wszędzie, gdzie się da likwidujemy bariery - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Budynek Urzędu Miejskiego usytuowany jest w ścisłym centrum miasta, gdzie dojazd nie stanowi problemu. Na parkingu urzędowym zlokalizowanym przy tylnym wejściu, od ul. Basztowej, zostały wyznaczone dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Przebudowano podjazd, tak aby ułatwić poruszanie się osobom na wózku. Specjalnym dzwonkiem można także przywołać pracownika przed wejście do placówki.

Nowa winda w Urzędzie Miejskim - 5.09.2019
Nowa winda w Urzędzie Miejskim - 5.09.2019 · fot. UM Pszczyna


W urzędzie zamontowane zostały powiększone tabliczki informacyjne i kierunkowskazy, co jest dużym ułatwieniem dla osób niedowidzących. Klienci z wadami wzroku mogą skorzystać z komputera wyposażonego w specjalną klawiaturę kontrastową, z powiększoną czcionką oraz alfabetem Braille. Znajduje się on w Biurze Obsługi Klienta, zlokalizowanym na paterze Komputer został dodatkowo zaopatrzony w czytnik ekranu NVDA. Program dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz Braille, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać ze sprzętu bez większych przeszkód.

Od 1 kwietnia 2012 roku w związku z wejściem w życie ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się, ratusz zapewnia pomoc tłumacza języka migowego.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.