pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 września 2019
  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 6776

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Gliwicami? Trwa zbiórka podpisów

Stowarzyszenie Kolej na Knurów stara się o uruchomienie połączeń kolejowych z Gliwic do Bielska-Białej m.in. przez Goczałkowice, Pszczynę, Radostowice i Suszec. W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie.

dworzec pszczyna, pociąg
Bezpośrednie połączenie kolejowe z Gliwicami? Trwa zbiórka podpisów · fot. pless.pl


Miłośnicy kolei z Knurowa uważają, że nowa infrastruktura kolejowa na odcinku Chybie - Żory - Rybnik, rewitalizacja dworca kolejowego w Żorach oraz planowane remonty szlaku na odcinku Pszczyna - Żory stanowią atut dla realizacji bezpośrednich połączeń kolejowych w relacji Bielsko-Biała Główna - Gliwice.

Zaproponowano utworzenie dwóch połączeń kolejowych w relacjach:
  • Bielsko Biała Główna - Czechowice Dziedzice - Goczałkowice - Pszczyna - Radostowice - Suszec - Suszec Kopalnia - Suszec Rudziczka - Żory - Szczejkowice - Rybnik Gotartowice - Rybnik Piaski - Rybnik - Leszczyny - Knurów - Przyszowice - Gliwice,
  • Bielsko Biała Główna - Czechowice Dziedzice - Chybie - Strumień - Warszowice - Baranowice Śląskie - Żory - Rybnik - Leszczyny - Knurów - Przyszowice - Gliwice.


Autorzy petycji starają się także o utworzenie nowych weekendowych połączeń kolejowych przez stacje Gliwice, Knurów Rybnik, Żory w kierunku stacji Zwardoń/Wisła/Zakopane/Cieszyn.

- Myślę, że ta inicjatywa jest warta polecenia i zainteresowania się nią. Tym bardziej, że może pozwolić ona na nowe możliwości podróżowania z tak małych miejscowości jak Rudziczka, Radostowice czy Suszec aż do Gliwic - czy to w celach edukacyjnych np. na studia, czy też do odległych ośrodków zdrowotnych, ale też i w celach wycieczkowych - pisze mieszkanka Rudziczki.

Petycję można podpisać na stronie www.petycjeonline.com.

ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.