Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 6882

[WIDEO, ZDJĘCIA] Przy SP 2 powstało Miasteczko Ruchu Drogowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. To jeden z projektów Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. We wtorek, 3 września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz uczniowie szkoły mieli okazję przetestować nowe pole manewrowe.

Loading...


Na otwarcie zaproszono również zastępcę burmistrza Barbarę Sopot-Zembok, podkomisarza Krzysztofa Szukalskiego z pszczyńskiej Policji, który opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, a także przedstawicieli Straży Miejskiej.

Nowo powstałe miasteczko to znakomite miejsce do tego, aby dzieci i młodzież mogły przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 powstało Miasteczko Ruchu Drogowego - 3.09.2019 · fot. UM Pszczyna


- Z inwestycji będą korzystali nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy naszej gminy. Zadanie powstało z inicjatywy mieszkańców. Warto finansować podobne przedsięwzięcia. W takich miejscach dzieci uczą się bezpiecznej jazdy na rowerze. W konsekwencji przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Ona natomiast umożliwi im samodzielne poruszanie się w ruchu publicznym. Coraz więcej osób korzysta z jednośladu. Tym bardziej, że z każdym miesiącem powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych - skomentował burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego na Osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie kosztowała 156 460 zł. Inwestycję wykonała firma SIMS-BRUK z Jankowic.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.