pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2019
  • wyświetleń: 17331

[ZDJĘCIA] Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Życzymy pomyślności!

W poniedziałek, 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020, Dzieci i młodzież wracają do szkolnych ławek i nauki po dwumiesięcznej przerwie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Goczałkowicach-Zdroju - 2.09.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W tym roku pierwszym dniem wolnym od nauki będzie 1 listopada (piątek). Zimowa przerwa świąteczna przypada na dni 23-31 grudnia. Tych, którzy już nie mogą doczekać się kolejnej dłuższej przerwy, tym razem zimowej, informujemy, że ferie w województwie śląskim zaplanowano na dni od 13 do 26 stycznia.

Przerwa wielkanocna dla uczniów to w 2020 roku dni od 9 do 14 kwietnia. Wolne będzie również oczywiście 1 maja. Na dzień 11 czerwca przypada święto Bożego Ciała, a 15 dni później uroczyście zakończony zostanie rok szkolny... i znów rozpoczną się wakacje!

Rozpoczęcie roku szkolnego w LO im. Bolesława Chrobrego (klasy pierwsze) - 2.09.2019 · fot. Powiat


2 września niemal 1300 uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół średnich prowadzonych przez powiat pszczyński. - Wszystkim uczniom w powiecie pszczyńskim, szczególnie w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat pszczyński życzę, żeby zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Niech szkoła będzie miejscem rozwijania pasji i nawiązywania wspaniałych przyjaźni. Nauczycielom i pracownikom szkół życzę dużo zapału, spełniania się w zawodzie i dobrego klimatu do pracy - mówi starosta Barbara Bandoła.

W powiatowych szkołach jest bardziej tłoczno, ponieważ naukę rozpoczął tzw. podwójny rocznik - absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Łącznie do klas I w powiatowych szkołach przyjętych zostało niemal 1300 uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego w PZS nr 1 (klasy pierwsze po szkole podstawowej) - 2.09.2019 · fot. Powiat


Renata Dyrda, dyrektorka LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie przywitała 252 uczniów klas pierwszych, którzy tworzą cztery klasy po gimnazjum oraz cztery po szkole podstawowej. - Życzę dużo radości, czerpania radości z wiedzy. Przed wami 180 dni dydaktycznych i myślę, że to bardzo szybko minie - mówiła.

W tegorocznym naborze sporym zainteresowaniem cieszyły się także powiatowe technika i szkoły branżowe. - Wszystkie zawody, które mamy w szkole, są zawodami deficytowymi, a to oznacza, że we wszystkich zawodach czeka na was praca. Kształcimy się po to, żeby potem pracować z pasją i zadowoleniem. To pracodawcy będą czekali na was, a nie wy będziecie musieli pukać od drzwi do drzwi w poszukiwaniu zatrudnienia - mówiła Teresa Wojtanowicz, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Łącznie do powiatowych szkół uczęszcza niemal 2800 uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego w PZS nr 2 (część klas pierwszych) - 2.09.2019 · fot. Powiat


Dzisiejszy dzień szczególny jest także dla pierwszaków, którzy zaczynają swoją wieloletnią edukację. Ale swojego pierwszego razu nie przeżywają tylko uczniowie, ale również dyrektorzy. W dwóch gminnych szkołach podstawowych od dziś rządzą nowi dyrektorzy. Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19 w Brzeźcach objął Marcin Piontek natomiast Danuta Kuś objęła stanowisko dyrektora szkoły podstawowej nr 6 w Pszczynie.

Aby umilić czas i przede wszystkim zadbać o zdrowie, Zarząd Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przekazał 16 pierwszoklasistom specjalne bidony na wodę. W wielu szkołach w gminie Pszczyna dostępne są dystrybutory wody, z których uczniowie bez żadnych ograniczeń mogą korzystać z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18 st. I schłodzonej do temperatury 8-12 st. Zgodnie z obietnicą złożoną przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie tegoroczni pierwszoklasiści otrzymali bidony na wodę. Symbolicznego przekazania dokonali burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol i Prezes PIK Pan Wojciech Solik, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 19 w Brzeźcach.

Należy zaznaczyć, że Zarząd Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przekaże wszystkim 617 pierwszoklasistom specjalne bidony na wodę. Pierwszaki otrzymają bidony w czasie uroczystego pasowania na ucznia.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 19 w Brzeźcach - 2.09.2019 · fot. UM Pszczyna


Świeżo upieczeni uczniowie nie kryli radości z prezentów, które zadbają o ich zdrowie i przyczynią się do dbałości o ekologię. - Cieszymy się, że mogliśmy obdarować pierwszoklasistów bidonami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia przez uczniów spożycia niezdrowych napojów wysokosłodzonych. W ten sposób, dbamy również o środowisko naturalne, powoli eliminując jednorazowe, plastikowe butelki - wskazuje Wojciech Solik, Prezes Zarządu PIK Sp. z o.o. w Pszczynie.

W 2014r. Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie zainicjowało wyposażanie szkół podstawowych i gimnazja w dystrybutory wody. Akcja miała na celu zachęcenie dzieci do spożywania czystej i zdrowej wody zamiast wysoko słodzonych napojów gazowanych. Dzieci szybko przyzwyczaiły się do wystawionych na korytarzach "źródełek". Dziś zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie sytuacji w której dystrybutory zniknęłyby z budynków szkół.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.