pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 12368

[ZDJĘCIA] Awanse zawodowe dla nauczycielek powiatowych szkół

Starosta Barbara Bandoła wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielkom powiatowych placówek oświatowych oraz akt powierzenia stanowiska dyrektora szkoły.

Awanse zawodowe dla nauczycielek powiatowych szkół - 30.08.2019 · fot. Powiat


Po trwającym niemal trzy lata stażu, egzamin na stopień nauczyciela mianowanego zdały trzy nauczycielki powiatowych szkół: Magdalena Kocima oraz Dominika Góra z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz Anna Pieter-Rapior z Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie. Zanim odebrały akty mianowania, ślubowały rzetelnie prowadzić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Wręczając akty mianowania, starosta Barbara Bandoła dziękowała za ciągłe podnoszenie kwalifikacji. - Gratuluję zdanych egzaminów i życzę dużo zapału do pracy, spełniania się w zawodzie i dobrego klimatu, z którego będą korzystać także uczniowie. Przed nauczycielami szkół średnich teraz duża odpowiedzialność, ponieważ w placówkach spotkają się 14- i 20-latkowie. Mamy dużo obaw, dlatego chcemy, by dyrektorzy i wychowawcy zwrócili szczególną uwagę na profilaktykę uzależnień w szkołach - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński i zapowiada podjęcie działań w tym zakresie.

Starosta wręczyła także akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. Konkurs na to stanowisko wygrał dotychczasowy dyrektor, Grzegorz Kuczera, który tym samym rozpocznie kolejną, pięcioletnią kadencję.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.