pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2005
  • wyświetleń: 2287

PLKS: Zwycięska passa trwa

W pierwszym meczu rundy rewanżowej, a ósmym rundy zasadniczej PLKS Pszczyna podejmował na hali przy ul. Basztowej KS Częstochowiankę Częstochowa. Kibice mogli zobaczyć trzysetowy bój zakończony zwycięstwem PLKSu 3:0 ( 25:22, 25:14, 28:26 ).

Mecz zaczął się pomyśli pszczynianek – dobra zagrywka Iwony Zubel i na starcie kilko punktowa przewaga. Skutecznie kończyła Anna Bujak. Wyrówna walka zaczęła się od stanu 17:16, kiedy to trener PLKSu Paweł Wrzeszcz poprosił o czas. Gra na styku zmobilizowała jednak nasze siatkarki do większego wysiłku i to one były górą w tej partii. W końcówce ciężar gry w ataku wzięła na siebie Beata Mijakowaska to ona w dużym stopniu przyczyniła się do wygrania tego seta.

W drugiej osłonie zawodniczki PLKSu nie pozwolił na za wiele częstochowianką. Dobra zagrywka, której efektem była sześciu punktowa przewaga na początku ( 8:2). Tej przewagi pszczyńskie siatkarki nie oddały. Z piłki na piłkę częstochowianki oddawały punkty. Masa błędów w ataku oraz przyjęciu odzwierciedlała się w wyniku – 15:8, 25:14.

W hali MORiSu wszyscy spodziewali się szybkiego zwycięstwa w trzecim secie. Tak się jednak nie stało, rozluźnione dwoma wygranymi setami pszczynianki pozwoliły się rozegrać Częstochowiance i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Kilka prostych błędów z naszej strony i goście mieli już piłkę setową. Losy całego spotkania przechyliła na korzyść pszczynianek zawodniczka z numer jeden na koszulce – Beata Mijakowaska, którą mocnym atakiem obiła blok Częstochowy i piła wylądowała poza boiskiem.

Tym samym PLKS zanotował kolejną – już ósmą – wygraną i nadal przewodniczy w grupie drugiej. Kolejny mecz to wyjazd na dolny Śląsk do Jawora.

Każdy prawdziwy kibic PLKSu wie co to oznacza. Ponad pięć godzin jazdy i zmaganie się z całą halą Jaworzan, którzy przychodzą dopingować swoją drużynę. Mecz ten jest bardzo ważny, dlatego też klub kibica organizuje wyjazd do Jawora by wspomóc nasze siatkarki.

PLKS Pszczyna: Zubel, Mijakowaska, Tomaszewska, Bujak, Jurczyk, Michulec, Brzezowska (libero) oraz Wilczek, Pilch, Kubieniec.

marvel / klub.pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.