pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 31961

W gminie Pszczyna uruchomiono nowe linie autobusowe. Są objazdy

1 września na terenie gminy uruchomiono dwie kolejne linie Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej. We wtorek, 27 sierpnia w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na świadczenie usług w zakresie regularnego przewozu osób na liniach: Pszczyna - Studzionka przez Łąkę i Wisłę Małą (linia A) oraz Pszczyna - Pszczyna (linia F).

Nowe przystanki autobusowe przy ul. Sznelowiec w Pszczynie - 30.08.2019 · fot. Arkadiusz Gardiasz


Autobusy kursować będą na terenie gminy Pszczyna w dni robocze i soboty. W drodze przetargu jako wykonawcę zlecenia wskazano firmę P.P.U.H. "Kłosok" Andrzej Kłosok z Żor. Wartość oferty brutto wynosi 2 941 510,57 zł. Umowa z firmą transportową została podpisana na okres trzech lat - od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Lina A poruszać się będzie na trasie z Pszczyny przez Łąkę w kierunku Wisły Małej, autobusy należące do linii F poruszać się będzie na terenie miasta. W związku z brakiem możliwości przejazdu ul. Pawią w Wiśle Małej, od 2 września do odwołania wprowadzony zostanie objazd dla linii A. Autobusy linii "A", po obsłudze przystanku "Wisła Mała Skrzyżowanie" skierowane zostaną do przystanku "Wisła Mała Bociania", który będzie jednocześnie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii.

Z obsługi zostaną wyłączone następujące przystanki:
  • Wisła Mała Kościół
  • Wisła Mała Pawia I
  • Wisła Mała Pawia II
  • Studzionka Jordana
  • Studzionka Cmentarz


Do pobrania:


W taborze przewoźnika znajduje się 5 autobusów (spełniających normy emisji spalin EURO 3) posiadających od 35 do 50 miejsc siedzących do obsługi rozkładu jazdy w dni nauki szkolnej (szczyty przewozowe), a także 3 autobusy (spełniające normy spalin EURO 5) posiadające od 20 do 40 miejsc siedzących do obsługi rozkładu jazdy między szczytami przewozowymi oraz w okresie ferii, wakacji i szkolnych przerw świątecznych oraz w soboty.

Każdy z pojazdów musi być objęty systemem informacji pasażerskiej, tj. musi posiadać: tablice elektroniczne lub podświetlane umożliwiające podanie informacji o kierunku jazdy (przystanek końcowy) oraz miejscowościach pośrednich. Ponadto Urząd zakazał firmie umieszczania reklam na autobusach.

Podpisanie umowy na uruchomienie nowych linii auto
Podpisanie umowy na uruchomienie nowych linii autobusowych - 27.08.2019 · fot. UM Pszczyna


- Zapowiadałem, że na pszczyńskie drogi wyjadą kolejne autobusy. Uruchamiamy dwie wyczekiwane linie. Na bieżąco monitorujemy obłożenie wcześniej już uruchomionych. W ten sposób chcemy zoptymalizować częstotliwość kursów. Musimy pamiętać, że to proces długofalowy. Mieszkańcy muszą się przekonać, że warto korzystać z komunikacji publicznej - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Umowa będzie obowiązywała do końca sierpnia 2021 roku. Przypominamy, że do tej pory na terenie gminy funkcjonowały trzy linie autobusowe, które dowoziły pasażerów z Pszczyny, Studzienic, Jankowic, Ćwiklic, Rudołtowic, Czarkowa oraz Piasku.

Regulamin oraz cennik biletów znajdziecie na stronie: pkg.pszczyna.pl.

Szczegółowy przebieg linii komunikacyjnych
Szczegółowy przebieg linii komunikacyjnych w gminie Pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.