pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5286

[WIDEO] Poznaliśmy wszystkich kandydatów Lewicy w okręgu nr 27

W czwartkowy poranek (22 sierpnia) oficjalnie poznaliśmy wszystkich 18 kandydatów Lewicy do Sejmu, którzy o mandaty będą walczyć w okręgu nr 27.Już wcześniej wiedzieliśmy, że listę Lewicy do Sejmu otworzy reprezentant Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Przemysław Koperski. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Lamek-Kochanowskiej z Razem. Reprezentant Wiosny - Leszek Czylok - otrzymał "trójkę". Na liście jest także były poseł. Czesław Gluza otrzymał 10. miejsce na liście Lewicy.

- To kandydaci reprezentujące różne środowiska. Do niedawna osoby działające lub współpracujące z SLD, Wiosną i Razem, ale dzisiaj nie przedstawialiśmy ich w ten sposób, bo od teraz jesteśmy jedną drużyną w okręgu nr 27 - mówił Przemysław Koperski.

lewica
kandydaci Lewicy do Sejmu w okręgu nr 27 · fot. bielsko.info


Lider lewicy w okręgu bielskim nie ukrywa, że cztery lata temu lewica popełniła błąd, startując jako koalicja wyborcza, przez co komitet nie osiągnął 8-procentowego progu wyborczego.

- Wyciągnęliśmy wnioski, startujemy w innej formule organizacyjno-prawnej, która faktycznie sytuuje nas na poziomie progu 5-procentowego, ale ja jestem przekonany, że ten wynik będzie kilkunastoprocentowy. Mierzymy w 15 procent - dodał były radny sejmiku województwa śląskiego.

Kandydaci Lewicy do Sejmu w okręgu nr 27

1. Przemysław Koperski
2. Agnieszka Lamek-Kochanowska
3. Leszek Czylok
4. Henryk Satława
5. Leszek Tyrna
6. Anna Czaicka
7. Magdalena Madzia
8. Aleksandra Banot
9. Barbara Słonka-Gibas
10. Czesław Gluza
11. Katarzyna Gasparska
12. Alicja Zalewska
13. Aleksandra Hasior
14. Paulina Grzybek
15. Michał Brudny
16. Paweł Miech
17. Artur Siąkała
18. Zbigniew Noskowski

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.