pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 8994

Historyczne ciekawostki: dokładnie 20 lat temu otwarto Hotel Imperium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

21 sierpnia 1999 roku na turystycznej mapie Pszczyny pojawił się nowy obiekt. W tym dniu otwarty został Hotel Imperium. Najpierw jako motel, a po uzyskaniu certyfikatu kategoryzacji, jako trzygwiazdkowy hotel.

Hotel Imperium, historyczne zdjęcia
21 sierpnia 1999 roku otwarty został Hotel Imperium. · fot. Hotel Imperium


W uroczystej ceremonii otwarcia uczestniczyło wiele znamienitych osób ze świata turystyki, kultury i sportu, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: ówczesny wiceminister sportu i turystyki Wiktor Krebok, starosta pszczyński Henryk Kolarczyk oraz ówczesny burmistrz miasta - Tomasz Tomczykiewicz.

Hotel natychmiast stał się ważnym celem dla turystów odwiedzających Pszczynę, a także miejscem odpoczynku dla osób biznesu. Wkrótce baza hotelowa została powiększona o dużą restaurację, pub, basen oraz w 2005 roku piękny stadion. Od tej chwili był on bazą dla wielu drużyn sportowych, w tym reprezentantów kraju wielu dyscyplin sportowych.

Hotel Imperium, historyczne zdjęcia
21 sierpnia 1999 roku otwarty został Hotel Imperium. · fot. Hotel Imperium


W 2006 roku Hotel Imperium powiększył się o dalsze 80 miejsc noclegowych, salę kongresową, sale konferencyjne i uzyskał certyfikat hotelu czterogwiazdkowego.

W tym czasie obiekt nawiązał współpracę z wieloma teatrami i poprzez wystawianie w sali kongresowej sztuk i przedstawień - stał się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Pszczyny.

Hotel Imperium, historyczne zdjęcia
21 sierpnia 1999 roku otwarty został Hotel Imperium. · fot. Hotel Imperium


W czasie swojej dwudziestoletniej historii hotel był organizatorem wielu ważnych konferencji, spotkań o znaczeniu międzynarodowym. W tym okresie gościł przedstawicieli ponad 80 państw, w tym osoby ze świata polityki, kultury i sportu.

Obecnie, od ponad roku, Hotel Imperium współpracuje z Niepublicznym Zespołem Placówek Edukacyjnych i w części budynku utworzona została szkoła, przedszkole i żłobek.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj