pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2019
  • 19 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 8574

Wrzuć do automatu butelkę lub puszkę i wesprzyj finansowo osiedle

Gmina Pszczyna rozpoczyna pilotażowy program zbiórki plastikowych butelek i puszek. Na terenie miasta pojawił się pierwszy automat do selektywnej zbiórki odpadów, do którego mieszkańcy mogą wrzucać wyselekcjonowane odpady, a jednocześnie zbierać fundusze na rozwój infrastruktury, zieleni i działań ekologicznych na swoim osiedlu lub w sołectwie.

automat
Wrzuć do automatu butelkę lub puszkę i wesprzyj finansowo osiedle · fot. UM Pszczyna


Program pilotażowy trwa od 15 sierpnia br. do 30 czerwca 2020 roku. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz osiedlowy lub sołectwa z przeznaczeniem na zakup elementów poprawiających estetykę i warunki przyjemnego spędzania czasu w Waszej okolicy oraz organizację akcji proekologicznych. Jeśli w Twojej okolicy brakuje zieleni, ławek, elementów małej architektury - to może być droga realizacji tych potrzeb. Za każdą oddaną butelkę lub puszkę na konto Twojego osiedla lub sołectwa trafi 10 groszy.

Jak skorzystać z automatu?
1. Wrzuć butelkę lub puszkę do automatu.
2. Wybierz z listy, na jakie osiedle lub sołectwo chcesz przeznaczyć środki.
3. Możesz wrzucić jednorazowo więcej butelek lub puszek - środki się sumują.
4. Odbierz kupon potwierdzający Twój wybór.

Automat został usytuowany przy ulicy Dobrawy w pobliżu placu zabaw oraz stacji rowerów miejskich. Jest to pierwszy tego typu automat zewnętrzny w Polsce, który przyjmuje butelki i puszki. Automat jest monitorowany i nie posiada wewnątrz środków finansowych, wydaje wyłącznie potwierdzenia w formie kuponu i przesyła informacje o przekazanych środkach do systemu komputerowego operatora.

Więcej informacji na stronie www.eko.pszczyna.pl.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.