Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 629

Zalety szczoteczki elektrycznej

Materiał partnera:

Wprawdzie szczoteczki manualne wciąż są najpopularniejszymi przedmiotami służącymi do codziennej higieny jamy ustnej, jednak powoli z pozycji lidera wśród produktów pielęgnacyjnych zaczynają je wypierać nowoczesne szczoteczki elektryczne. Nic w tym dziwnego. Urządzenia te cechują się znacznie większą skutecznością w usuwaniu z jamy ustnej bakterii, a także działają bezinwazyjnie i pozwalają dostosować mycie do indywidualnych potrzeb konsumenta.

Zalety szczoteczki elektrycznej


Specjaliści nie mają wątpliwości: przyszłość szczotkowania należy właśnie do szczoteczek elektrycznych. Przyjrzyjmy się zatem wszystkim im zaletom.

Szybkość i precyzja pracy szczoteczki elektrycznejGłównym atutem szczoteczek elektrycznych jest ich zawrotna prędkość pracy, która bezpośrednio wpływa na jakość czyszczenia. Podczas gdy szczoteczkami manualnymi możemy wykonać od 200 do 600 ruchów na minutę, te elektryczne są w stanie pracować z prędkością od 5600 ruchów rotacyjnych i 40 000 pulsacji na minutę (w przypadku klasycznych szczoteczek elektrycznych) do aż 96 000 drgań na minutę (w przypadku najbardziej zaawansowanych szczoteczek sonicznych).

Dzięki tak wysokiej częstotliwości pracy, szczoteczkami elektrycznymi mamy szansę usunąć z jamy ustnej znacznie więcej szkodliwych bakterii niż podczas pracy szczoteczką manualną. Poza tym, szczoteczki soniczne są również w stanie obmywać z drobnoustrojów przestrzenie międzyzębowe oraz kieszenie dziąsłowe, które pozostają poza zasięgiem tradycyjnych szczoteczek; sprawia to, że otrzymujemy dzięki nim możliwie najwyższą jakość higieny.

WszechstronnośćDzisiejsze szczoteczki elektryczne oferują kilka trybów pracy, funkcji, oraz innych usprawnień, dzięki czemu z łatwością dopasowują się one do potrzeb wszystkich grup użytkowników. Ci, którzy chcieliby za sprawą szczotkowania rozjaśnić barwę swoich zębów, mają możliwość skorzystać ze specjalnych wybielających programów pracy; użytkownicy cierpiący na wszelkie nadwrażliwości, mogą wybrać tryb przeznaczony do delikatnego mycia zębów; osoby, które chcą poprawić zdrowie i kondycję swoich dziąseł, również znajdą tu coś dla siebie.

Ponadto, do szczoteczek elektrycznych mamy możliwość dobrać kilka wymiennych końcówek, które - dzięki specjalnemu ułożeniu włosia - również ukierunkowane są na osiągnięcie konkretnych efektów czyszczenia.

Z pewnością wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szczoteczkami elektrycznymi, bądź mają problem z opanowaniem właściwej techniki szczotkowania, przypadną do gustu liczne funkcje dodatkowe, w które wyposażone są najbardziej zaawansowane szczoteczki elektryczne; mowa tu chociażby o odmierzających za nas właściwy czas mycia czasomierzach (smartimer i quadpacer), opcji EasyStart, dzięki której szczoteczka stopniowo wchodzi podczas swojej pracy na coraz wyższe obroty, oraz możliwości zsynchronizowania urządzenia z aplikacją na smartfonie. Wszystkich tych usprawnień szczoteczki manualne nam nie oferują. Szczoteczki elektryczne i soniczne znajdziemy we wszystkich sklepach z elektroniką - warto jednak skorzystać z pomocy sklepów specjalizujących się w tych urządzeniach. Bogaty wybór różnego typu urządzeń znajdziemy w sklepie https://denthelp.pl Można tam kupić szczoteczki, irygatory, pasty, płyny do płukania i wiele innych tego typu produktów.

Prostota obsługi - przyjazne szczotkowanieWspominaliśmy już wcześniej o zachowaniu właściwej techniki szczotkowania - niestety, jak pokazują badania, wielu z nas ma z tym spory kłopot. Bardzo często zdarza się, że niewłaściwie operujemy szczoteczką, przez co nasze zęby - mimo wyszczotkowania - pozostają niedoczyszczone. Poza tym, nie dbamy też o zachowanie właściwego, dwuminutowego czasu mycia zębów. Szczoteczka elektryczna jest w stanie wszystkie te problemy za nas rozwiązać.

Odpowiedni czas szczotkowania kontrolują zainstalowane w niej czasomierze, zaś techniką mycia nie musimy się martwić, ponieważ urządzenie wszystkie niezbędne ruchy wykonuje automatycznie - wystarczy przyłożyć szczoteczkę do łuku zębowego, a ta samoistnie obmyje z jamy ustnej wszystkie niepożądane drobnoustroje. Proste, prawda?

Działanie terapeutyczneDostępne na rynku szczoteczki elektryczne - ze względu na wszystkie wymienione wyżej atuty - są w stanie zminimalizować ryzyko wykształcenia się u nas próchnicy, kamienia nazębnego, nadwrażliwości zębowej, oraz chorób przyzębia. Znacząco wpływają one również na rozjaśnienie barwy zębów oraz pozwalają wypielęgnować zarówno elementy aparatów ortodontycznych, mostów, oraz protez, jak i miejsca znajdujące się wokół wypełnień. Co więcej, potwierdzono, że najszybsze na rynku szczoteczki ultradźwiękowe mają także działanie terapeutyczne. Ich imponująca praca z prędkością nawet 1,6 MHz znakomicie sprawdza się podczas rehabilitacji przy różnego rodzaju schorzeniach dziąseł.