pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2019
  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 12023

[WIDEO] Płyta "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" już w sprzedaży

"Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" - taki tytuł nosi wyjątkowy album muzyczny, którego premiera odbyła się w niedzielę, 18 sierpnia. Płytę można nabyć m. in. w Pszczyńskim Centrum Kultury.W nagranie płyty zaangażowało się ponad 100 muzyków związanych z Pszczyną. Każdy z 18 zespołów na swój sposób, "na swoją nutę" zinterpretował wybraną przez siebie piosenkę powstańczą. 18 utworów, każdy w oryginalnej aranżacji, każdy w innej stylistyce. Od mocnego rocka, stylowego bluesa, przez szanty, po klasyczny jazz i muzykę ludową.

Wśród wykonawców są m.in. Kabaret Łowcy. B, Dream Atlas - zwycięzca Antyfestu Antyradia, Avocado - finalista pierwszej edycji X Factor, Barbara Broda-Malon - laureatka wielu ogólnopolskich konkursów Piosenki Aktorskiej oraz Sebastian Riedel od kilku lat mieszkający w Pszczynie. Jego interpretacja piosenki "Gizd" (to jedyny "niepowstańczy" utwór na płycie) promuje całe wydawnictwo.

Wydawcą płyty, która ukazała się z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, jest Pszczyńskie Centrum Kultury. Zapraszamy do zakupów w sekretariacie PCKul oraz poprzez allegro. Cena wynosi 12 zł.

Konkurs

new, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.