• 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2492

[Iskra Pszczyna] I zespół: Pozytywny początek

Pięć bramek na inaugurację rozgrywek oglądali kibice, którzy w sobotnie popołudnie pojawili się na boisku w Łące. W pierwszym meczu zreformowanej klasy okręgowej Iskra podejmowała zespół BKSu Bielsko-Biała.

I zespół:Iskra - BKS Stal Bielsko-Biała 10.08.2019

Pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście, ale uderzenie z 10 metrów powędrowało nad bramkę. W 18 minucie gry po rzucie wolnym w polu karnym faulowany był Rakowski i sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem Zawadzki. Mecz był dość wyrównany, choć częściej pod bramką rywali gościli gospodarze, zagrażając twierdzy bielszczan głównie po stałych fragmentach gry.

BKS ruszył odważniej do przodu dopiero w drugiej odsłonie i na efekty ofensywnej gry "Stalówki" nie trzeba było długo czekać. Już siedem minut po wznowieniu gry do remisu doprowadził Bąk. Kiedy wydawało się, że goście pójdą za ciosem, fatalny błąd popełnił bramkarz z Bielska, a Rakowski dopełnił tylko formalności. Ta sytuacja wyraźnie podcięła skrzydła gościom i inicjatywę przejęła Iskra, która kilka razy powinna podwyższyć prowadzenie. Dzięki aktywnej grze na skrzydłach swoją szansę dwukrotnie miał Komraus, który raz przeniósł piłkę ponad bramka, a w następnej sytuacji trafił w słupek. Niespełna kwadrans przed końcem oko w oko z bramkarzem BKSu stanął powracający do Pszczyny Prusek, ale tym razem przegrał jeszcze pojedynek. Problemów nie miał już jednak w 88 minucie, kiedy przejął, źle zagraną przez defensorów futbolówkę i uderzeniem w długi róg podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 90 minucie gry szansę na bramkę kontaktową mieli gracze Stali, ale zmarnowali rzut karny po "faulu"? Andrzeja Żura. Już w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym dość szczęśliwie futbolówkę w bramce iskry ulokował Piwkowski, ale nie wpłynęło to już na końcowe rozstrzygnięcie meczu.

I zespół: MKS Iskra Pszczyna - BKS Stal Bielsko-Biała 10.08.2019 · fot. Andzejek

MKS Iskra Pszczyna - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (1:0)
bramki: 1:0 Tomasz Zawadzki (19.-karny), 1:1 Janusz Bąk (52.), 2:1 Radosław Rakowski (57.), 3:1 Michał Prusek (88.), Jarosław Piwkowski (90.+2.)

Mateusz Tkacz, Dawid Szromek (58. Sławomir Piech), Paweł Zjawiński, Mateusz Pławecki, Kamil Kułagowski, Mateusz Żelazo, Andrzej Żur, Kamil Komraus, Mateusz Witek, Tomasz Zawadzki, Radosław Rakowski (58. Michał Prusek)

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj