Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1679

Drogowcy już na ul. Solankowej i Sołeckiej w Goczałkowicach-Zdroju

Rozpoczęły się dwie duże inwestycje drogowe w Goczałkowicach. Za ponad 2,2 mln zł przebudowane zostaną ulice Solankowa i Sołecka.

Już wkrótce kolejne drogi w gminie będą przebudowane. Wszystko dzięki dwóm inwestycjom, które zlecił Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój. Właśnie rozpoczęły się roboty na ul. Solankowej i Sołeckiej. Prace są realizowane ze środków gminy, a także dzięki promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jaką gmina otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w wysokości 1 mln 80 tys. zł.

Na ul. Sołeckiej jezdnia zostanie przebudowana na długości 495 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne. Roboty za 1 mln 288 tys. 464 zł 6 gr wykonuje firma Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski z Pisarzowic.

Zakres prac na ul. Solankowej obejmuje natomiast przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany zostanie kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików. Inwestycję wartą 940 tys. 698 zł 19 gr realizuje firma FUH M&S "Bruk" M. Szczygieł, Sz. Zieleźnik, s.c.

Obie inwestycje powinny być gotowe do końca października.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.