pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3799

Wznowiono budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż DK-81

Końcem lipca rozpoczęto III etap budowy zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi krajowej nr 81. Prace toczą się na odcinku od skrzyżowania z ul. Szybową w Warszowicach do skrzyżowania z ul. Spacerową w Pawłowicach.

Pawłowice, DK81, Wiślanka, ekrany, droga
Wznowiono budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż DK-81. · fot. UG Pawłowice


Początkiem roku prace budowlane na tym odcinku zostały wstrzymane ze względu na odwołania złożone przez 3 mieszkańców. Chcieli oni pozostawienia bezpośredniego wyjazdu na drogę szybkiego ruchu. Wnioski te zostały odrzucone przez wojewodę śląskiego. Po wybudowaniu ekranów mają w tym miejscu pozostać dwa zjazdy z DK-81. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad takie rozwiązanie zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa ruchu na drodze oraz poprawia komunikację posesji zlokalizowanych wzdłuż wiślanki. Natomiast dojazd do posesji ma zapewnić mieszkańcom wyremontowana i poszerzona droga gospodarcza.

Pawłowice, DK81, Wiślanka, ekrany, droga
Wznowiono budowę ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż DK-81. · fot. UG Pawłowice


Prace wznowiono po wydaniu przez wojewodę śląskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, posiadającej rygor natychmiastowej wykonalności. Obecnie przebudowywane jest uzbrojenie i sieć napowietrzna w miejscu, gdzie do połowy listopada mają stanąć ekrany.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.