pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2019
  • 15 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6482

Bezpłatne przejazdy pociągami KŚ na defiladę wojskową 15 sierpnia

Za nami:

W przyszły czwartek, 15 sierpnia odbędzie się defilada wojskowa, organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym uczestnicy tej uroczystości będą mogli odbyć bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Śląskich w kierunku Katowic, jak i w drodze powrotnej z tego wydarzenia.Uczestnicy uroczystości będą mogli obserwować przemarsze poszczególnych jednostek mundurowych, którym będzie towarzyszył najnowocześniejszy sprzęt lądowy oraz powietrzny, jakim dysponują siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej również okazji żołnierze Wojska Polskiego zapraszają na piknik wojskowy, który odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym.

- Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego i gości do udziału w święcie patriotyzmu i skorzystania z transportu Kolejami Śląskimi. To ekologiczny i komfortowy środek komunikacji. 15 sierpnia wspólnie oddamy hołd Powstańcom. W 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego wspomnimy w szczególny sposób bohaterów walczących o polskość Śląska - zachęca marszałek Jakub Chełstowski. - Wielka defilada wojskowa odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach. To jest bardzo mocny symbol znaczenia naszego regionu dla Rzeczypospolitej. Jestem przekonany, że ta defilada przejdzie do historii regionu.

Aby ułatwić mieszkańcom możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, Koleje Śląskie wprowadzą 15 sierpnia bezpłatne przejazdy pociągami. Przejazdy będą obejmować wszystkie obsługiwane linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała - Zakopane.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Koleje Śląskie mogą dołożyć swoją "cegiełkę" do obchodów tego wyjątkowego wydarzenia, niezwykle ważnego dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego - podkreśla prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. - Mamy przy tym nadzieję, że dla wielu podróżnych wyprawa na defiladę stanie się również okazją do przetestowania oferty Kolei Śląskich i być może zdecydowania się na taki środek transportu również podczas innych wydarzeń - czy to wycieczek z rodziną, czy też np. dojazdu do pracy - dodaje.

Jednocześnie przypominamy, iż z racji dużego zainteresowania dotarciem na defiladę transportem kolejowym, w pociągach może występować wzmożony ruch potoków pasażerskich. Dlatego też wszystkich podróżnych planujących uczestnictwo w wydarzeniu zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu do Katowic w celu możliwości podróżowania w bardziej komfortowych warunkach. Przy okazji zachęcamy jednocześnie do zwiedzenia co ciekawszych miejsc w stolicy województwa śląskiego.

Defilada 15 sierpnia w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Szczegółowe informacje będzie można również uzyskać telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną infolinię Kolei Śląskich - tel. + 48 32 428 88 88.

BM / pless.pl, źródło: Koleje Śląskie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.