Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • wyświetleń: 4546

W Wiśle Wielkiej patrol wodny ratował 40-letniego kitesurfera

We wtorek w Wiśle Wielkiej policjanci z patrolu wodnego ratowali 40-letniego miłośnika kitesurfingu. Mężczyzna był daleko od brzegu, gdy warunki pogodowe nagle uległy pogorszeniu. Szczęśliwie udało mu się jednak skontaktować z kolegą, a ten powiadomił o zagrożeniu jego życia odpowiednie służby.

Sezon letni sprzyja uprawianiu sportów wodnych. W powiecie pszczyńskim miłośnicy tego typu wypoczynku mają do dyspozycji dwa akweny: łącki i goczałkowicki. Z uroków tego drugiego korzystał we wtorek 40-letni mieszkaniec Zabłocia.

- Pływając na swoim hydroskrzydle, w pewnym momencie zorientował się, że nastąpiło załamanie pogody. Mężczyzna nie był w stanie dotrzeć do brzegu. Zapobiegliwie zadzwonił więc do swojego kolegi, aby ten zaalarmował właściwe służby. Na miejsce wyruszyli strażacy, odpowiedzialny za ten rejon bosman i pszczyńscy policjanci. Liczyło się bowiem każde wsparcie przy poszukiwaniu osoby, która, według zgłoszenia, miała wpaść do wody - opisuje oficer prasowy policji, asp. sztab. Karolina Błaszczyk.

Wszystko skończyło się szczęśliwie. Po kilku kwadransach poszukiwań odnaleziono 40-latka. Mężczyźnie nic się nie stało. Nie miał żadnych obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej. Pomoc nadeszła na czas i znający doskonale teren tego akwenu bosman zdołał go w porę odnaleźć.

- Jak co roku w okresie letnim, pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wodnych terenach rekreacyjnych w powiecie pszczyńskim zapewniają policjanci z patrolu motorowodnego. Wczorajsza akcja ratunkowa zakończyła się pomyślnie, gdyż nikt nie ucierpiał i nie wymagał hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę - mówi rzecznik prasowy policji.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.