pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 lipca 2019
  • wyświetleń: 5414

[ZDJĘCIA] Sprzęt ortopedyczny dla szpitala i szkolenia dla uczniów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Stowarzyszenie z powiatu Anhalt-Bitterfeld, zajmujące się nauką pierwszej pomocy nawiązało współpracę z powiatem pszczyńskim. Do szpitala trafił pierwszy sprzęt ortopedyczny, realizowane będą także szkolenia w największej powiatowej szkole.

Sprzęt ortopedyczny dla szpitala i szkolenia dla uczniów - 07.2019 · fot. Powiat


Powiat pszczyński odwiedził Raymond Schulz ze stowarzyszenia w Köthen, które wspiera tamtejszą służbę zdrowia. - W Niemczech każdy człowiek jest zobowiązany do niesienia pierwszej pomocy. Zajmujemy się szkoleniem w zakresie jej udzielania. W naszym kraju rocznie umiera ok. 40 tysięcy osób tylko dlatego, że ludzie nie potrafią im w pierwszych minutach od zdarzenia udzielić pierwszej pomocy, zostawiają potrzebującego, dzwonią po karetkę, czekają. Dlatego chcemy uświadomić jak największej liczbie osób, że mogą uratować komuś życie, przekazujemy walizki pierwszej pomocy, organizujemy szkolenia i uczymy na konkretnych przykładach - mówi Raymond Schulz. Stowarzyszenie swoją misję realizuje bezpłatnie wśród uczniów szkół, przedszkolaków oraz w ramach umów partnerskich.

Z przedstawicielami niemieckiego stowarzyszenia spotkała się starosta Barbara Bandoła, która do współpracy zaprosiła także przedstawicieli powiatowych jednostek, zajmujących się na co dzień pracą z młodzieżą, prowadzeniem szpitala oraz pomocą rodzinie.

Sprzęt ortopedyczny dla szpitala i szkolenia dla uczniów - 07.2019
Sprzęt ortopedyczny dla szpitala i szkolenia dla uczniów - 07.2019 · fot. Powiat


Podczas spotkania wypracowano kierunki współpracy, m.in. w zakresie realizacji cyklu szkoleń z pierwszej pomocy w największej powiatowej szkole średniej. Przedstawiciele niemieckiego stowarzyszenia zaproponowali także pomoc dla pszczyńskiego szpitala. Już teraz przywieźli sprzęt ortopedyczny - m.in. wózki inwalidzkie, chodziki i kule oraz materiały pielęgnacyjne. Współpraca w tym zakresie będzie się rozwijać.

- Szpital jest ulokowany w budynku, który ma ogromne potrzeby inwestycyjne, dlatego każda forma pomocy jest dla nas bardzo ważna. Kolejne grupy i instytucje z naszego partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld nawiązują z nami współpracę i te działania przynoszą korzyści dla naszych mieszkańców - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj