pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2019
  • 8 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 13962

Tour de Pologne w regionie, kolarze przejechali m.in. przez nasz powiat

3 sierpnia rozpoczęła się tegoroczna edycja największego w Polsce wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który potrwa do 9 sierpnia. Wyścig wystartował z Krakowa, a trzy etapy odbywają się w naszym regionie. Dla nas najciekawszy był trzeci etap w dniu 5 sierpnia. Wtedy kolarze wjechali na teren naszego powiatu, a dokładnie gminy Pawłowice.W województwie śląskim wyścig przejedzie przez trasy: Tarnowskie Góry - Katowice, Stadion Śląski - Zabrze i Jaworzno-Śląskie - Kocierz. Ostatni z nich nosi nazwę etap Powstań Śląskich.

Podczas III etapu wyścigu (z Chorzowa do Zabrza), w poniedziałek, 5 sierpnia około godziny 16.30 kolarze wjechali na teren gminy Pawłowice od strony Osin. Trasa ich przejazdu objęła ul. Śląską i Zwycięstwa w Krzyżowicach oraz ul. Orlą w Pniówku. Następnie peleton dojechał do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Pniówku, skręcił w prawo i wjechał na DW 933 w kierunku Jastrzębia-Zdroju.

Dwa dni później, 7 sierpnia, kolarzy można było podziwiać w pobliskim Bielsku-Białej. Tam właśnie zlokalizowana została meta V etapu 76. Tour de Pologne. Kolarze wjechali na nią z impetem, a finishowi wyścigu towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie zwycięzcą został Luka Mezgec.

Meta 5. etapu 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. bielsko.info


Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Zdjęcia kolumn reklamowej i technicznej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info
Loading...


- Tour de Pologne to jedna z najlepszych imprez sportowych w Polsce, uznana marka i znakomita okazja do promocji województwa śląskiego. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, świętujemy stulecie wybuchu powstań śląskich i chcemy dotrzeć z tą informacją do naszych rodaków i utrwalić pamięć o tych wydarzeniach w powszechnej świadomości. Dlatego jeden z etapów wyścigu będzie nosił nazwę Powstań Śląskich - tłumaczy marszałek województwa Jakub Chełstowski, zapraszając wszystkich mieszkańców regionu do uczestnictwa w sportowych emocjach.Przypomnijmy, że 5 lipca Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i organizatorzy Tour de Pologne podpisali umowę na organizację wyścigu w województwie śląskim. W uroczystym parafowaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele władz regionu - marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang i Prezes Zarządu Lang Team Adam Siluta.

Tour de Pologne to wyścig wpisany do najwyższej klasy wyścigowej na świecie i kilkukrotnie wybrany najlepszym wydarzeniem sportowym w kraju w różnych plebiscytach. Wiemy już, że w tym roku będzie bardzo dobrze obsadzony.

Atrakcją dla kibiców będzie honorowy start jednego z etapów na Stadionie Śląskim. To nawiązanie do najlepszych lat polskiego kolarstwa, gdy zawodnicy podczas Wyścigu Pokoju startowali i finiszowali na stadionach. Jedynym polskim triumfatorem na Stadionie Śląskim jest Stanisław Gazda z Pszczyny. Ciekawą częścią etapu będzie ponadto przejazd kolarzy przez Park Śląski - największy park miejski w Europie, bez wątpienia dysponujący wielkim potencjałem turystycznym, krajoznawczym, rekreacyjnym oraz sportowym. Po przejechaniu linii startu ostrego kolarze wjadą do Parku, skąd ponownie skierują się na Stadion, gdzie rozegrana zostanie lotna premia Powstań Śląskich.

new, BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.