pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 6738

Proboszcz Roman Grabowski odszedł na emeryturę

Ks. Roman Grabowski - proboszcz rzymskokatolickiej Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Golasowicach odszedł na emeryturę.

Proboszcz Roman Grabowski, Golasowice
Proboszcz Roman Grabowski odszedł na emeryturę · fot. UG Pawłowice


W minioną niedzielę w golasowickim kościele odbyła się uroczysta msza, podczas której ksiądz dziękował za 18 lat spędzone w Golasowicach, a parafianie dziękowali za pracę, zaangażowanie i oddanie z jakim wykonywał obowiązki proboszcza i duszpasterza. Podziękowania ks. Grabowskiemu złożył również wójt Franciszek Dziendziel.

Ksiądz chętnie współpracował z samorządem i uczestniczył w wielu lokalnych wydarzeniach i gminnych uroczystościach, jak chociażby w dożynkach gminnych w Golasowicach, Jarząbkowicach, Pniówku czy Warszowicach. Był również obecny na gminnych jarmarkach, Święcie Niepodległości i obchodach rocznic Marszów Śmierci.

O golasowickiej parafii było głośno w mediach za sprawą smażonej na ognisku jajecznicy. Proboszcz rozpoczął kultywowanie starej tradycji związanej z obchodami Zielonych Świątków, aby zintegrować i lepiej poznać parafian. Ks. Roman Grabowski chętnie współpracował z proboszczem miejscowej parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Marcinem Makulą, m. in. organizując, raz w jednym raz w drugim kościele, nabożeństwa ekumeniczne dla mieszkańców sołectwa i nie tylko.

Nowym proboszczem będzie ks. Waldemar Pawlik, który dotychczas był wikarym w parafii w Jastrzębiu-Zdroju.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.