Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 lipca 2019
  • wyświetleń: 2951

W Zespole Szkół Ogólnokształcących powstają nowe pracownie

W szkole powstaną dwie nowe pracownie - logistyczna i do nauki przedmiotów z dziedziny chłodnictwa i klimatyzacji.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących powstają nowe pracownie - 07.2019 · fot. UG Pawłowice


W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach praca wre. Trwa realizacja projektu "Podniesienie jakości oferty edukacyjnej poprzez doposażenie i przebudowę pracowni zawodowych w Gminie Pawłowice" dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 12.2.1. Infrastruktura kształcenia zawodowego. W ramach zadania w szkole powstaną dwie nowe pracownie - logistyczna i do nauki przedmiotów w technikum chłodnictwa i klimatyzacji.

Uczniowie technikum logistycznego już wcześniej korzystali ze specjalnej pracowni, ale po modernizacji będzie ona dużo lepiej wyposażona, m.in. w pracownię komputerową działającą w oparciu o terminale - podstawowe elementy sieci logistycznej. Przy okazji pracownia zostanie wyremontowana i wyposażona w nowe meble. Pracownia do nauki chłodnictwa i klimatyzacji powstaje od zera. Aktualnie trwają prace budowlane i związane z siecią elektryczną, bo pobór mocy w tej klasie będzie wyjątkowo duży. Znajdą się tutaj stanowiska dydaktyczne z chłodniczym układem szkoleniowym, z modelem pompy ciepła, z klimatyzatorem czy z komorą chłodniczą.

Całość projektu warta jest 1 mln zł, a dofinansowanie wynosi ok. 750 tys. zł. Realizacja zadania rozpoczęła się w kwietniu a zakończy w grudniu, ale uczniowie technikum logistycznego i chłodnictwa i klimatyzacji z nowych pracowni będą mogli prawdopodobnie korzystać już w październiku.
Warto dodać, że placówka, w której naukę rozpoczną uczniowie w dziesięciu klasach pierwszych, na nowy rok szkolny przygotowuje jeszcze dwa inne pomieszczenia.

Z pomocą Gminnego Zespołu Komunalnego powstaje laboratorium chemiczne. Pomieszczenie zostało już przygotowane i odmalowane. Jeżeli szkoła wygospodaruje środki, zakupiony zostanie sprzęt potrzebny do przeprowadzania doświadczeń chemicznych dla kilkunastoosobowej grupy uczniów. Natomiast z pomocą szkolnych konserwatorów zabudowano wnękę, która dotychczas pełniła funkcję miejsca pamięci o patronie szkoły Janie Pawle II. Pomieszczenie nadal będzie upamiętniało patrona, ale będzie również strefą nauki i rewalidacji.

Wyposażone w wygodne fotele i okrągłe stoły posłuży również do spotkań nauczycieli z rodzicami, będzie mogło być wykorzystywane na lekcje wychowawcze, religii czy językowe, bo coraz częściej uczniowie w ZSO do nauki języka wykorzystują nowe technologie zamiast tradycyjnej ławki i zeszytu z długopisem.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.