pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lipca 2019
  • wyświetleń: 550

Po pracę do Łodzi!

Materiał partnera:

Szukasz stabilnego zatrudnienia? Pragniesz mieszkać w samym centrum Polski? W takim razie znajdź pracę w Łodzi!

Łódź to trzecie - pod względem wielkości - miasto Polski, umiejscowione zaledwie 140 km od Warszawy. Co jednak istotne to fakt, iż Łódź już od kilku lat uznawana jest za jedno z najszybciej rozwijających się miast naszego kraju (zwłaszcza w sektorze biznesu). Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób rozważa możliwość przeprowadzki do opisywanej miejscowości. No dobrze, ale jak wygląda tutejszy rynek pracy? Jakich pracowników poszukują łódzcy pracodawcy? Czy firmy zwracają uwagę na wykształcenie kandydatów?

Sytuacja na łódzkim rynku pracy"Barometr zawodów" to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach w danym województwie. Co zatem wynika z badania przeprowadzonego w województwie łódzkim? Jak się okazuje na tutejszym rynku pracy systematycznie przybywa ofert. Co ciekawe, firmy zwracają uwagę nie tylko na wykształcenie kandydatów, ale również - a często przede wszystkim - na posiadane przez nich umiejętności praktyczne, staż zawodowy oraz... chęć do pracy. To nie pomyłka. Pracodawcy podkreślają bowiem, iż obecnie głównym problemem jest znalezienie osoby chętnej do podjęcia stałego zatrudnienia. Jeśli więc cenisz sobie stabilizację materialną i posiadasz doświadczenie w wykonywanym zawodzie, to podjęcie pracy w Łodzi może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Ogłoszenia łódzkich pracodawców znajdziesz m.in. w serwisie jobsora.com.

Zapotrzebowanie na poszczególne zawodyObecnie w województwie łódzkim odnotowuje się duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Kogo zatem - konkretnie - poszukują tutejsi pracodawcy? Przede wszystkim absolwentów kierunków IT. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się absolwenci uczelni technicznych różnych specjalności, w tym m.in. inżynierowie do spraw przemysłu i produkcji, inżynierowie elektronicy czy też inżynierowie elektrycy. Wspomniany już rozwój miasta przyczynia się także do wzrostu zapotrzebowania na kadrę zarządzającą w tym m.in. kierowników do spraw produkcji przemysłowej, kierowników do spraw marketingu i sprzedaży, jak również kierowników do spraw zarządzania zasobami ludzkimi. Poza tym na brak pracy nie mogą narzekać specjaliści ds. sprzedaży, pracownicy obsługi klienta, finansiści. W równie dobrej sytuacji są specjaliści do spraw księgowości i rachunkowości, jak również specjaliści do spraw sprzedaży z dziedziny technologii teleinformatycznych.