Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lipca 2019
  • wyświetleń: 5378

43-latek skradł ponad 100 butelek piwa i kilka paczek papierosów

Ponad 100 butelek piwa i 4 paczki papierosów stały się łupem 43-latka, którego w środę zatrzymali pszczyńscy kryminalni. Mężczyźnie zarzuca się włamanie do niezamieszkałego domu w Kobielicach i kradzież 4 transporterów z alkoholem oraz tytoniu. Podejrzany przyznał się do popełnienia kradzieży z włamaniem. Tłumaczył, że nie planował tego, a miał jedynie zaopiekować się posesją do czasu przyjazdu właścicieli.

Zawiadomienie o włamaniu do niezamieszkałego domu w Kobielicach dotyczyło okresu pomiędzy 11 a 16 lipca tego roku. Właściciel posesji zorientował się, że pod jego nieobecność ktoś nieproszony gościł w jego domu. Sprawca, jak podkreślał pokrzywdzony, musiał dostać się do środka wyłamując zabezpieczenia w oknie piwnicznym i drzwiach prowadzących na parter. Dodatkowo, zniszczył zamontowany na budynku alarm i pozostawił po sobie nieporządek w zlewie kuchennym.

Tego niechcianego "gościa" ustalili i zatrzymali w środę pszczyńscy kryminalni. Typowania okazały się słuszne, ponieważ sam podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyraził żal i szczerze dodał, że cały alkohol już wypił, a butelki sprzedał w pobliskich sklepach. Niestety, nie posiada również uzyskanych w ten sposób pieniędzy, ponieważ wydał je na alkohol, który też już wypił.

W chwili zatrzymania 43-latek miał w swoim organizmie około pół promila alkoholu. W trakcie przesłuchania podkreślał, że dokładniejsze wyjaśnienia złoży w sądzie.

Policja przypomina, że za kradzież z włamaniem prawo przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.