pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2019
  • wyświetleń: 4451

[ZDJĘCIA] Na Jagnięcym Szczycie z Wichurą z SP 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Ostatni, najbardziej na wschód wysunięty szczyt Tatr Wysokich to przepiękny Jagnięcy, z którego rozpościerają się widoki na 360 stopni. Najbardziej urzekający jest ten na Tatry Bielskie z Muraniem, Hawraniem i Płaczliwą Skałą. Zupełnie inna budowa tej części Tatr sprawia, że można poczuć się jak w zgoła odmiennej krainie.

Na Jagnięcym Szczycie z Wichurą z SP 3 - 06.2019 · fot. Wichura


Wakacje to czas, kiedy Wichurzanie spontanicznie umawiają się na wyjazdy w góry. I tak, pod koniec czerwca wybrali się w Słowackie Tatry, by powędrować przepięknymi szlakami gór wysokich. Zaawansowana w bojach drużyna Wichurzan wyruszyła na szlak o 6 rano, by dwie godziny później dotrzeć do schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim. Tutaj w niezwykłym otoczeniu pięknych szczytów uzupełnili kalorie i odpoczęli przed dalszą, bardzo wyczerpującą wędrówką. Na szczyt ponad dwie godziny drogi wśród pięknych skał i wielu niesamowitych, wysokogórskich roślin: Rdest Wężownik, Zawilec Narcyzowy, Sasanka, Urdzik Karpacki.

Na Jagnięcym Szczycie z Wichurą z SP 3 - 06.2019
Na Jagnięcym Szczycie z Wichurą z SP 3 - 06.2019 · fot. Wichura


Odległość szczytu sprawia, że na szlaku inni turyści są rzadkim zjawiskiem. Na samym wierzchołku 2230 m zaledwie kilka osób i widoki sięgające kilkudziesięciu kilometrów w linii prostej. Najbliżej położony Kołowy, Kieżmarski i Łomnica oraz nieco dalej nasze Mięguszowieckie, Rysy i cała grań Orlej Perci. Po serii zdjęć nastąpiła chwila odwrotu. Kolejny przystanek nad Kieżamarskim Stawem i dalej do schroniska Pleniwiec (Szarotka). Stąd już tylko 1,5 godziny i pętla została zamknięta.

Po prawie 12-godzinnej wędrówce pętla została zamknięta. Zmęczenie dało znać o sobie, ale satysfakcja pokonała wszystko. Dzielenie się radością przebywania w pięknych górach to główny cel publikacji naszych relacji. Chwała tym, którzy to szanują.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj