Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lipca 2019
  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 13568

We wrześniu ruszy przebudowa DW 933. Jej koszt to ponad 157 mln zł

We wrześniu powinna ruszyć przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny. Drogę na 16-kilometrowym odcinku przebuduje firma Strabag. Inwestycja będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

spotkanie ws. DW 933
Przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny za ponad 157 mln zł · fot. Powiat


Z przedstawicielami firmy, która będzie realizować inwestycje spotkali się włodarze i przedstawiciele powiatu i gmin, przez które przebiega droga. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

Zakres inwestycji jest ogromny - droga zostanie całkowicie przebudowa na odcinku ponad 16 km - od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do ronda na ul. Żorskiej w Pszczynie. Powstaną też ciągi pieszo-rowerowe, wykonawca przebuduje trzy obiekty mostowe, skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe.

- Zadanie zostanie podzielone na pięć etapów, które będą związane z zamknięciem drogi. Zostanie jednak utrzymany dojazd do posesji. W pierwszym etapie prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do skrzyżowania w Studzionce - informowali przedstawiciele firmy Strabag.

ul. Wodzisławska
Przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny za ponad 157 mln zł · fot. Powiat


Choć oficjalny objazd zostanie poprowadzony przez Strumień, to samorządowcy mają świadomość, że w czasie remontu samochody w dużej części przeniosą się na drogi lokalne - powiatowe i gminne. - Przebudowa spowoduje duże i długotrwałe utrudnienia w ruchu. Dlatego zwróciliśmy się do wykonawcy o pomoc w utrzymaniu dróg, którymi zarządzamy. Ze względu na wzrost natężenia ruchu może pogorszyć się ich stan. Utrudnienia będą także dotyczyć komunikacji powiatowej na linii Pszczyna - Pawłowice - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Wykonawca zadeklarował pomoc w utrzymaniu dróg powiatowych i gminnych. Na bieżąco będzie też informować mieszkańców o kolejnych utrudnieniach w ruchu.

O przebudowę drogi z Pawłowic do Pszczyny samorządy zabiegały od wielu lat. Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał w przetargu ofertę złożoną przez Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. o wartości 157,5 mln zł. Przebudowa drogi powinna zostać zrealizowana końcem 2021 roku.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.