Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • 11 lipca 2019
  • wyświetleń: 8219

[ZDJĘCIA] W Kobiórze powstał węzeł przesiadkowy z parkingiem

W Kobiórze przy skrzyżowaniu ulic Kobiórskiej i Centralnej wybudowano metropolitalny węzeł przesiadkowy. Oprócz wiaty wykonano tutaj parking oraz ciąg pieszo-rowerowe i zieleńce.

Metropolitalny węzeł przesiadkowy w Kobiórze - 9.07.2019 · fot. NB, BM / pless.pl


W pierwszej kolejności (w lipcu ubiegłego roku) przystąpiono do robot rozbiórkowych, które objęły istniejącą wiatę, część istniejącej nawierzchni zatoki autobusowej oraz chodnik biegnący wzdłuż wiaty przystankowej.

Nową wiatę posadowiono na żelbetowych ławach fundamentowych, ściany wymurowano z czerwonej cegły klinkierowej, natomiast pozostałą część konstrukcji stanowi szkielet drewniany składający się ze słupów, podwalin i zastrzałów. Szkieletową konstrukcję wypełnia przeszklenie ze szkła bezpiecznego hartowanego, laminowanego. Dach pokryty został dachówką karpiówką ceramiczną w naturalnym czerwonym kolorze.

Metropolitalny węzeł przesiadkowy w Kobiórze - 9.07.2019
Metropolitalny węzeł przesiadkowy w Kobiórze - 9.07.2019 · fot. NB, BM / pless.pl


Obiekt wyposażono w ławki drewniane, tablicę rozkładu jazdy oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. W posadzce poczekalni wykonano instalacje grzewczą przeciwoblodzeniowej. Rozbudowana nowa część wiaty przystankowej wyposażona jest w stojaki rowerowe oraz oświetlenie. W ramach drugiego etapu wiatę doposażono w kabinę sanitarną dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.

W kolejnym etapie przystąpiono do zagospodarowania terenu przyległego do wiaty, z przebudową zatoki przystankowej, ciągów pieszo-rowerowych i założeniem zieleńców.

Metropolitalny węzeł przesiadkowy w Kobiórze - 9.07.2019
Metropolitalny węzeł przesiadkowy w Kobiórze - 9.07.2019 · fot. NB, BM / pless.pl


Równocześnie realizowano parking przy węźle przesiadkowym wraz z dojazdami, dojściami oraz miejscem pod stację rowerów metropolitalnych. Ponadto, pomiędzy ul. Plichtowicką zjazdem na ul. Kobiórską w kierunku centrum, w ramach projektu wykonano I etap ścieżki rowerowej, która w przyszłości ma połączyć Kobiór z Tychami. Wartość projektu wyniosła 1.411.260,20 zł, z czego 1.199.571 zł to dofinansowanie z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Z okazji zakończenia inwestycji Urząd Gminy w Kobiórze przygotował nagranie ukazujące jak na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniało się to miejsce.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.