pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 7628

[ZDJĘCIA] Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej ma już 60 lat

W miniony weekend Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności - 07.2019 · fot. Powiat


Kobiety z Wisły Wielkiej założyły Koło Gospodyń Wiejskich w 1959 roku. Przez 60-lat działalności koło stoi na straży tradycji i dba o zachowanie smaku lokalnych potraw. Zdobyło też liczne wyróżnienia i nagrody w konkursach.

- Obecnie nasze koło liczy 80 członkiń. Spotykamy się raz w miesiącu i przygotowujemy do konkursów, bierzemy udział w kursach. Wspólnie z innymi sołeckimi organizacjami angażujemy się w życie miejscowości - mówi Joanna Michna, która od kilku miesięcy jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśle Wielkiej. Zastąpiła Elżbietę Nowrotek, która szefowała KGW przez 16 lat.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności - 07.2019
Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności - 07.2019 · fot. Powiat


Świętowanie jubileuszu 60-lecia rozpoczęła msza św. w kościele Świętej Trójcy w Wiśle Wielkiej. Następnie uczestnicy uroczystości w takt muzyki granej przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Kóz przemaszerowali do Domu Strażaka. Do wspólnego świętowania członkinie KGW Wisła Wielka zaprosiły samorządowców, przedstawicieli organizacji rolniczych, sołeckich i innych KGW z terenu gminy. Z okazji 60-lecia koła zorganizowały także festyn rodzinny.

Krystyna Stalmach, Maria Lazar oraz Barbara Lazar otrzymały Ordery Serca Matkom Wsi przyznane na wniosek Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. To symbol uznania za matczyny trud włożony wychowanie młodego pokolenia Polaków, uznanie za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życia wsi i rodziny wiejskiej w nowoczesną, postępową, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji. Byłe i obecne członkinie KGW, które angażowały i angażują się w działalność koła otrzymały specjalne podziękowania.

Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności - 07.2019
Koło Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej świętowało 60-lecie działalności - 07.2019 · fot. Powiat


- Powiat pszczyński jest przestrzenią aktywności właśnie dzięki takim kobietom - aktywnym, oddającym się całymi sobą pracy społecznej. Za tę pracę wszystkim poprzedniczkom, paniom przewodniczącym, aktualnym członkiniom koła bardzo dziękuję i gratuluję wspaniałego jubileuszu. Wszystkiego dobrego na przyszłe lata - mówiła Barbara Bandoła, starosta pszczyński, wręczając pamiątkową statuetkę z okazji 60 lat niestrudzonego pielęgnowania tradycji, kultury i lokalnych obyczajów oraz wieloletnią działalność na rzecz integracji i aktywizacji kobiet z powiatu pszczyńskiego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.