pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 3044

Kolejne ulice w Goczałkowicach-Zdroju zyskają nowe nawierzchnie

Już wkrótce kolejne odcinki dróg w gminie Goczałkowice-Zdrój zostaną przebudowane. Rozpoczynają się dwie inwestycje drogowe warte łącznie ponad 2,2 mln zł.

Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Obie inwestycje zostaną zrealizowane ze środków gminy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminie udało się otrzymać promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od ministra spraw wewnętrznych i administracji. - Sukcesywnie poprawiamy jakość dróg na terenie gminy. Rozpoczynamy kolejne dwie ważne inwestycje. Przebudowę ul. Sołeckiej i Solankowej zgłosiliśmy do dofinansowania z powodu zniszczeń, jakim uległy w wyniku powodzi w 2013 r. Udało się nam pozyskać 1 mln 80 tys. zł na ten cel - zauważa wójt Gabriela Placha.

Ulica Solankowa w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Solankowa w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W poniedziałek wójt podpisała umowę na przebudowę ul. Solankowej. Ogłoszony przez Urząd Gminy przetarg wygrała firma FUH M&S "Bruk" M. Szczygieł, Sz. Zieleźnik, s.c., która zaoferowała cenę 940.698,19 zł. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany zostanie kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików.

Ulica Solankowa w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Solankowa w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ubiegłym tygodniu podpisano natomiast umowę na przebudowę ul. Sołeckiej. Te prace za 1.288.464,6 zł wykona firma Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski z Pisarzowic. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne.

Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.