pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 15228

[ZDJĘCIA] Pożar budynku jednorodzinnego w Woli

W środę wieczorem w budynku jednorodzinnym przy ulicy Pszczyńskiej w Woli wybuchł pożar. Ogień objął piętro domu, elewację, balkon oraz część dachu. Na szczęście, w tym czasie w środku nikogo nie było.

Pożar domu jednorodzinnego w Woli - 03.07.2019 · fot. OSP Wola


- Informację o pożarze domu jednorodzinnego w Woli przy ul.Pszczyńskiej, straż pożarna otrzymała po godzinie 19.00. Natychmiast na miejsce skierowane zostały zastępy PSP oraz druhowie z najbliższych jednostek ochotniczych - informuje Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie.

Strażacy, którzy kilka minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali pożar na I piętrze, a z okien budynku płomienie wydostawały się na elewację oraz część dachu. Wszyscy mieszkańcy, bezpiecznie opuścili budynek przed przybyciem ratowników, bez jakichkolwiek obrażeń.

OSP Wola
Pożar domu jednorodzinnego w Woli · fot. KP PSP Pszczyna


- Działania strażaków polegały m.in. na odłączeniu instalacji użytkowych i ugaszeniu pożaru dwoma prądami wody. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do systematycznego oddymiania budynku oraz sprawdzania wszystkich pomieszczeń przyrządami pomiarowymi. Dzięki sprawnym działaniom strażaków, straty pożarowe - mimo że znaczne, ograniczone zostały do części wyposażenia pomieszczeń na piętrze, kilkudziesięciu metrów kwadratowych elewacji oraz balkonu - opisuje mł. bryg. Mateusz Caputa.

OSP Wola
Pożar domu jednorodzinnego w Woli · fot. KP PSP Pszczyna


Łącznie w działaniach, które zakończono po godzinie 21:00, uczestniczyły 3 zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Woli, Gilowic i Miedźnej, a także policja oraz pogotowie energetyczne.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna, Ochotnicza Straż Pożarna w Woli

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.