pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 3666

Pszczyna przystąpiła do programu Miasto Przyjazne Seniorom

Rada Miejska w Pszczynie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia przez gminę Pszczyna do Programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora.

Pszczyna, program Miasto Przyjazne Seniorom
Pszczyna przystąpiła do programu Miasto Przyjazne Seniorom · fot. UM Pszczyna


W związku z podjętą uchwałą burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych realizujących zadania w sferze polityki senioralnej.

Spotkanie miało charakter informacyjno - konsultacyjny, a jego celem było między innymi przedstawienie głównych założeń programu do których należą: aktywizacja i edukacja seniorów, wprowadzenie odpowiednich narzędzi wspomagających lokalną politykę senioralną (Ogólnopolska Karta Seniora, senioralia itp.), wprowadzenie lokalnych przedsiębiorców do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, współpraca podczas wydarzeń organizowanych dla seniorów (lokalne przedsięwzięcia pro - seniorskie) oraz wspieranie istniejących organizacji seniorskich w gminie i wspólna realizacja założeń Programu.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.