pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lipca 2019
  • wyświetleń: 2539

Nowa organizacja ruchu w gminie Pawłowice

Rozpoczęta w ubiegłym roku zmiana organizacji ruchu dla sołectw Osiedle Pawłowice, części Pawłowic i Pniówka, dobiega końca.

Nowa organizacja ruchu w gminie Pawłowice
Nowa organizacja ruchu w gminie Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Zmiany, wynikające z konieczności dostosowania oznakowania do obowiązujących przepisów, dotyczą terenu zlokalizowanego pomiędzy ul. Polną, ul. Zjednoczenia i ul. Nową oraz ul. Kruczą i ul. Słowików. Gmina, w porozumieniu z policją i w ramach prac Komisji Bezpieczeństwa oraz po konsultacji z radami sołeckimi, przygotowała projekt, który zatwierdziło starostwo powiatowe, które nadzoruje ruch na gminnych drogach. W ubiegłym roku rozpoczęto pierwsze prace związane z przebudową i budową progów zwalniających na ul. Nowej, ul. Górniczej, ul. Pukowca, ul. Wojska Polskiego. Nowe progi powstaną również na Polnej.

Z uwagi na istniejące chodniki, wyznaczone przejścia dla pieszych i inne oznakowanie, które umożliwia oddzielenie ruchu pieszego od samochodowego, zlikwidowane zostały strefy zamieszkania dopuszczające poruszanie się pieszych po ulicach. Wprowadzono jednak strefę ograniczonej prędkości - do 30 km na godzinę i znaki zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 10 ton.

Nowa organizacja ruchu w gminie Pawłowice
Nowa organizacja ruchu w gminie Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Na ul. Szkolnej, na wniosek Rady Sołeckiej Pawłowice i mieszkańców, wprowadzono ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Sportowej do ul. Mickiewicza. Przed szkołą obowiązuje również zakaz zatrzymywania się, co wynika z przepisów przeciwpożarowych, bo ten odcinek ulicy spełnia właśnie funkcję drogi pożarowej. Po konsultacjach z Radą Sołecką Pniówka, ruch jednokierunkowy postanowiono również wprowadzić na ul. Słowików, ze względu na utrudniony wyjazd na ul. Wodzisławską oraz wąską drogę. Jeden kierunek będzie prowadził od ul. Wodzisławskiej do ul. Kruczej.

W ramach zadania są również wymieniane zniszczone znaki, a przy niektórych skrzyżowaniach pojawią się nowe lustra. Zakończenie całości prac planowane jest na połowę lipca, jednak już teraz prosimy zwracać uwagę na obowiązujące zmiany na drogach.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.