Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 5100

Delegacja z Goczałkowic-Zdroju w niemieckim Plossberg

W miniony weekend delegacja z Goczałkowic-Zdroju wzięła udział w obchodach 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w niemieckim Plossberg, gminie partnerskiej.

150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w niemieckim Plossberg · fot. Gmina Goczałkowice-Zdrój


Wójt Gabriela Placha, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Zofia Szołdra oraz chór Semper Communio i przedstawiciele OSP Goczałkowice-Zdrój do Plossberg przyjechali w piątek, 28 czerwca. Gości przywitali burmistrz Lothar Muller oraz radni.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w sobotę, kiedy to odbył się przemarsz ulicami Plossberg straży pożarnych, władz oraz mieszkańców w towarzystwie orkiestry dętej. Lokalną tradycją jest wizyta w domu Panny, która jest opiekunką sztandaru na czas imprezy. Złożono też kwiaty pod pomnikiem ofiar I i II wojny światowej.

W niedzielę miały miejsce dalsze obchody. Po mszy św. odbyła się część oficjalna. Strażacy z Goczałkowic przekazali przygotowaną specjalnie na tę okazję statuetkę, a wójt Gabriela Placha - list gratulacyjny z okazji 150-lecia jednostki. - Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu przez kolejne dziesięciolecia społeczność gminy Plossberg może zawsze liczyć na Waszą gotowość do niesienia pomocy. Ta codzienna, ochotnicza służba na rzecz bezpieczeństwa budzi nasz podziw i szacunek - powiedziała Gabriela Placha składając życzenia w imieniu samorządu gminnego i mieszkańców Goczałkowic.

Dalsze świętowanie odbyło się w bawarskich klimatach. Chór Semper Communio świetnie zaprezentował się w europejskim repertuarze. Godnie prezentowali się też strażacy z Goczałkowic, którzy wzięli udział w niedzielnej prezentacji jednostek OSP. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło ok. 2 tys. strażaków!

W trakcie wizyty delegacja z naszej gminy odwiedziła też lokalne, nowoczesne gospodarstwo rolne nastawione na produkcję mleka, które wykorzystuje bioenergię.

Współpraca Goczałkowic z gminą leżącą w Bawarii trwa od 2012 r., umowę partnerską podpisano w 2016 r. Partnerstwo jest okazją do rozwijania kontaktów między instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami na różnych płaszczyznach.

new, NB / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.