Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 3180

Siatkarki z Pszczyny zostały wyróżnione za ogromne sukcesy

Siatkarki UKS Centrum, a także reprezentacji SP 18, w skład którego wchodzi większość dziewcząt z pszczyńskiego klubu zaprezentowały się podczas sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Dariusz Skrobol oraz przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka złożyli gratulacje i wręczyli upominkowe bony za odniesione sukcesy w czerwcowych turniejach. Jeszcze nigdy w historii gminy Pszczyna żadna drużyna nie zaszła tak wysoko w rozgrywkach siatkówki.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 27.06.2019
Siatkarki wyróżnione za ogromne sukcesy · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Młode siatkarki przekazały burmistrzowi oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej pamiątkowe koszulki. Radosław Jeleń podziękował również za to, że gmina Pszczyna wspiera rozwój sportów dziecięcych i młodzieżowych, z czego m.in. korzysta klub.

W czerwcu siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+Sport. Na Śląsku w tej kategorii rywalizowało 57 drużyn. Żeby zagrać w turnieju finałowym trzeba było przejść drogę eliminacji - pszczynianki rozegrały sześć turniejów w pięciu etapach. W finale Śląska zagrało osiem najlepszych drużyn. Dwie najlepsze drużyny wywalczały awans na Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 27.06.2019
Siatkarki wręczyły przewodniczącemu RM i burmistrzowi pamiątkowe koszulki. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W finale Mistrzostw Polski zagrało w sumie 32 drużyny, po dwie najlepsze z każdego województwa. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajął 8. miejsce. Skład zespołu: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Marta Staszewska, Martyna Witczak, Justyna Parko i Martyna Rajca. Trenerką Zespołu jest Agnieszka Szczypka.

12 czerwca zwycięstwem reprezentacji SP 18 złożonej z zawodniczek UKS Centrum zakończył się Igrzysk Dzieci Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, czyli Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych. Żeby zagrać w ścisłym finale, trzeba było wygrać etap miejski, powiatowy, rejonowy oraz półfinał wojewódzki. To pierwszy taki sukces w grze zespołowej reprezentacji szkoły z gminy Pszczyna w historii. Zespół oparty jest na zawodniczkach UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, które jednocześnie są uczennicami "osiemnastki". Skład zespołu: Nadia Książkiewicz, Marta Staszewska, Martyna Witczak, Martyna Rajca, Kamila Kempka, Julia Oko, Zofia Jochemczyk, Oliwia Orszulik, Sonia Gawęda i Małgorzata Świątek. Nauczycielem prowadzącym zespół jest Wojciech Widawski.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.