Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 5112

23-latek zniszczył telewizor i donicę na terenie dworca w Goczałkowicach

Obowiązek naprawienia szkody, obciążenie kosztami postępowania i kara grzywny - z tym w najbliższym czasie przyjdzie zmierzyć się 23-latkowi, któremu zarzuca się zniszczenie mienia na terenie starego dworca kolejowego w Goczałkowicach-Zdroju.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie frustracją wynikającą z codziennych problemów. Jego niezadowolenie musiało być znaczące, bo kiedy pęknięty ekran telewizora nie pomógł ukoić nerwów, swoje emocje postanowił wyładować na donicy, którą rozbił rzucając o podłogę.

Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził fakt dewastacji. Moment popełnienia przestępstwa zarejestrowały także znajdujące się w poczekalni dworca kamery. Dzięki zapisowi monitoringu policjanci wytypowali i - jeszcze tego samego dnia - zatrzymali sprawcę przestępstwa. Mężczyźnie zarzuca się zniszczenie telewizora, m.in. poprzez wyszarpanie go wraz z mocowaniem ze ściany, spowodowanie pęknięcia jego ekranu i rozbicie glinianej donicy. Straty zostały wycenione na kwotę 1500 zł.

Mężczyzna przyznał się do wszystkiego zaznaczając, że bardzo żałuje tego, co zrobił i dlatego pragnie wszystko naprawić.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.