Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 czerwca 2019
  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 21561

[FOTO] Policja szuka świadków wypadku w Warszowicach

W niedzielę, 30 czerwca około godziny 12:00 na DK-81 w Warszowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla. Zdarzenie miało miejsce na jezdni w stronę Żor w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krótką. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym m. in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latająca karetka przetransportowała do szpitala poważnie rannego motocyklistę. Teraz policjanci z pszczyńskiej komendy poszukują świadków tego zdarzenia.

Wypadek na DK-81 w Warszowicach - 30.06.2019 · fot. Jastrzębie-Zdrój - informacje Drogowe 24h


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zarówno samochód osobowy Opel Corsa jak i motocykl marki Yamaha, poruszały się w tym samym kierunku lewym pasem ruchu (w stronę Katowic). Kierowca Opla Corsy zeznał, że jadący przed nim motocykl nagle zaczął gwałtownie hamować, zjechał do prawej krawędzi lewego pasa i włączył lewy kierunkowskaz. Kierowca Opla nie zdołał wyhamować i najechał na tył motocykla, który według jego relacji znajdował się już w poprzek lewego pasa ruchu. Ranny motocyklista zeznał, że zamierzał skręcić w lewo w ulicę Krótką i swój manewr wykonał prawidłowo, wcześniej go sygnalizując.

W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń nogi doznał kierujący motocyklem. Mężczyzna został zabrany do szpital śmigłowcem pogotowia lotniczego. Kierujący byli trzeźwi w chwili wypadku.

Policjanci z Pszczyny proszą świadków tego zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny. Można dzwonić wybierając numer telefonu do sekretariatu Wydziału Kryminalnego: (32) 449-32-80.

BM, sid / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.